Prof. Tadeusz Gadacz, filozof, o tym, czym jest śmierć dla wierzącego i ateisty i czego może ona nauczyć żywych.
Dopiero gdy przyjdzie odpływ, widać, kto pływał nago – powiedział w 2009 r. słynny inwestor Warren Buffett.
Trybunał Stanu dla premier Ewy Kopacz, odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego – takimi mocnymi akcentami zakończył się kolejny polityczny tydzień.
Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oficjalnie otworzyło swoje drzwi 28 października. Oto wystąpienie, które wygłosił podczas uroczystości nasz redakcyjny kolega Marian Turski.
Dr n. med. Tomasz Dzierżanowski, lekarz hospicyjny, o pogodzeniu ze śmiercią i tajemnicy umierania.
Czy nowa premier sobie poradzi? To pytanie politycznego sezonu.
Tego dawno nie było: polskie filmy gromadzą większą publiczność niż hollywoodzkie przeboje. Nasi filmowcy znaleźli jakiś istotny ton, dobrze trafiają w zbiorowe emocje.
Polskie związki zawodowe? Owszem, górnicy, nauczyciele, pielęgniarki są pod ich parasolem. Ale pracownicy większości firm, branż, zawodów nie mają żadnej reprezentacji wobec swoich pracodawców. Dlaczego?
Warszawa to największe w Polsce targowisko nieruchomości, i to najdroższych. Na pośrednictwach i wykupywaniu roszczeń można zarobić dziesiątki milionów złotych. Kim są ludzie, którzy się tym zajmują?
Niepłodność częściej dotyka dziś mężczyzn niż kobiety. Jednak bez względu na to, kto jest dotknięty tą przypadłością, cierpią oboje. Partnerzy wpadają w depresję, związki się rozpadają...
Kot to idealne zwierzę dla współczesnego człowieka. Niezależny, niekłopotliwy, dobrze znosi samotność, ładnie wygląda na Facebooku. Mamy więc coraz więcej kotów. I koty nakręcają dziś całkiem spory rynek.
Pani Z. zobaczyła, że zrobiono jej USG jąder, pan Y zdziwił się, że diagnozowano mu raka piersi. Zaglądając na swoje konto w NFZ, można się nieźle ubawić. Można też spowodować, że ktoś wyląduje u prokuratora. Ruszyło wielkie prześwietlanie lekarzy.
Gaz łupkowy, terminal LNG, nowe gazociągi, interkonektory i magazyny gazu mają być naszą polisą bezpieczeństwa energetycznego. Łatwo powiedzieć, trudniej zbudować.
Przygotowywanie dokumentów potrzebnych do budowy elektrowni trwa w Polsce dłużej niż sama jej budowa.
Każdy nowy smartfon i tablet to nie tylko sukces ich producentów, ale także dostawców podzespołów i oprogramowania. Te firmy nie są tak znane jak Apple czy Samsung, ale ich wyniki robią wrażenie. Między innymi w takie spółki inwestuje subfundusz PKO Technologii i Innowacji Globalny.
O pechowy fotel prezydenta biją się tutaj Niemiec z fanem Donalda Tuska.
Zapamiętajmy tę kruchą blondynkę. Wśród tracących wpływy bezideowych demokratów Elizabeth Warren jest prawdziwą gwiazdą. Z szansami na prezydenturę.
Zmarli i żywi coraz częściej konkurują ze sobą o miejsce na Ziemi. Konflikt będzie narastał, bo cmentarze mamy już pełne.
Przed dwoma miesiącami poprosiliśmy Państwa o wypełnienie ankiety. Na nasz apel odpowiedziało... uwaga, uwaga, 15 tys. osób! To absolutny rekord w historii ankiet POLITYKI, ale też, jak mniemamy, rekord na rynku prasy.
Powstanie styczniowe dla pokolenia Józefa Piłsudskiego było tym, czym dla pokolenia Solidarności Powstanie Warszawskie. A Karol Marks widział w nim sygnał do europejskiej rewolucji. To w odpowiedzi na polską tragedię 150 lat temu powstała I Międzynarodówka.
To właśnie od zwycięskiej wojny z Danią półtora wieku temu Otto Bismarck rozpoczął swą błyskotliwą karierę polityczną, która w ciągu następnych sześciu lat zaowocowała upokarzającą klęską Austrii i Francji, a w rezultacie zjednoczeniem Niemiec.
Rozmowa z dr. inż. Michałem Krukiem, informatykiem i laureatem Nagrody Naukowej POLITYKI, o tym, jak uczy się komputery diagnozować nowotwory.
Zgodnie z obietnicą dziś uwagę kierujemy na najnowsze modele iPhone’a – ale nie tylko.
Można pogodzić się ze świadomością, że pijemy tę samą wodę, jaką piły dinozaury. Trudniej zrozumieć, że ta woda może być starsza od samej Ziemi.
Nie do każdego to przemówi, ale fani będą zadowoleni.
Ciekawa, nielinearna konstrukcja filmu pozwala dyskretnie obserwować teatr życia codziennego dwóch rodzin.
Wszystko jest jak trzeba, nawet zima i śnieg, łącznie z nieprzewidzianymi efektami akustycznymi, wywoływanymi przez maszynę do robienia dymu.
Atrakcji wizualnych i muzycznych w spektaklu nie brakuje, wszystkie są jednak podobnej jakości – spod znaku wygłupu i oczywistości.
Ogląda się to świetnie i w głowie zostaje coś ważnego.
Debiut to może dojrzały, ale zbyt publicystyczny.
Tarantino mówi w sposób fascynujący. Bez zadęcia, szczerze, samokrytycznie – kocha kino, a nie siebie samego.
Stała się postacią legendą, uosobieniem romantycznego mitu Polski jako męczennicy gnębionej przez Rosjan.
Cały album raczej nie nadaje się na domówkę czy festyn, ale za to zapada w pamięć i daje się za każdym razem odkrywać na nowo.
Nieformalny charakter i atmosfera tego muzycznego spotkania rekompensują niedoskonałości artystyczne.
Producent Manfred Eicher lubi łączyć swoich artystów.
W USA do oglądania produkcji HBO i CBS wkrótce będzie potrzebny wyłącznie szybki internet. Telewizja ostatecznie uwalnia się od ramówki, pakietu telewizyjnego i telewizora. Co dalej?
Rozmowa z reżyserem Kenem Loachem o odbieranej przestrzeni wolności, klęsce lewicy i zadaniach artysty.
We wrocławskim Teatrze Polskim Krystian Lupa powraca do twórczości Thomasa Bernharda. Przedstawienie jeszcze przed premierą okrzyknięto wydarzeniem sezonu.
„Wilq Superbohater” uznawany jest za jeden z trafniejszych opisów Polski w rodzimej popkulturze. Autorzy właśnie przenieśli jego komiksowe przygody na ekran i wydali zbiór najlepszych przygód herosa z Opola.
Uprawiana przeze mnie dziadogastroturystyka osiągnęła nowe rejestry, odkąd w vanie o imieniu Sasza przemierzam Bałkany wzdłuż i wszerz, i nic z tej podróży nie wynika poza tym, że Bałkany na moich oczach stają się drogą.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Niedźwiedzie polarne dryfujące na krze nie mają się dobrze. Są symbolem globalnego ocieplenia i wyrzutem sumienia każdego, kto zapomina gasić światło.
Kto mówił, że w popkulturze nie ma miejsca na filozofię? Kompania myślicieli z Schopenhauerem, Heideggerem i Heglem została zbiorowym bohaterem internetowych memów.
Tanie loty wprowadziły do branży komfort podmiejskiego pociągu w porannym szczycie. Teraz tradycyjne linie lotnicze próbują się ścigać na luksusy dostępne tylko dla najbogatszych.
Słowo „cnota” przestało znaczyć „zaleta moralna”, a nasza skarlała polszczyzna współczesna każe mu kojarzyć się z kroczem.
W ostatnim czasie działania Platformy zaczęły przynosić znaczące efekty widoczne gołym okiem.
Wiele niezwykłych historii żyje wśród mieszkańców połemkowskich wsi w okolicach Gorlic w Beskidzie Niskim.