Świat

Testowanie Abchazją

Moskwa testuje na przykładzie Abchazji, jak zagospodarowywać secesjonistów. Wkrótce to doświadczenie może się przydać w wielu innych miejscach, np. w Naddniestrzu. Przygotowywany właśnie traktat „o bliskiej współpracy i integracji” przewiduje utworzenie „wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa i obrony” z Rosją (czytaj: wspólne siły zbrojne) oraz legislacyjne przygotowanie Abchazji do wejścia w struktury Unii Eurazjatyckiej, postradzieckiej wspólnoty planowanej jako konkurentka UE. Są też marchewki: Rosja sfinansuje podwyżkę pensji dla abchaskich funkcjonariuszy oraz podwyższone emerytury.

Polityka 44.2014 (2982) z dnia 28.10.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021