Nauka

Zespół w zespół

Czy czeka nas światowa rewolucja w branży lotniczej

Uroda programów sektorowych polega na tym, że przez swój mechanizm zmusiły konkurujące ze sobą firmy do kompromisów i większej integracji. Uroda programów sektorowych polega na tym, że przez swój mechanizm zmusiły konkurujące ze sobą firmy do kompromisów i większej integracji. Marek Sobczak / Polityka
Gdy polecimy na Marsa, nie weźmiemy ze sobą części zamiennych, tylko drukarkę 3D. Trzeba jednak wymyślić, jak wydrukować części do samolotów. W tym celu polskie firmy lotnicze zjednoczyły siły z administracją publiczną. Inne branże też planują współpracę przy poszukiwaniu przełomowych technologii.
Najbardziej zaawansowane projekty finansowane z programów sektorowych są dopiero na półmetku.Marek Sobczak/Polityka Najbardziej zaawansowane projekty finansowane z programów sektorowych są dopiero na półmetku.

Na początku czerwca tego roku zakłady lotnicze w Mielcu trafiły do mediów. Na wzmiankę o tym, że przez przegrany przetarg dla armii firma zmniejsza zatrudnienie, dziennikarze z miejsca zainteresowali się tym, co się dzieje na halach montażowych, gdzie składa się 40-letni model helikoptera. Jednak już nie tym, co się dzieje w sąsiednich pomieszczeniach – laboratoriach zakładów. Tam inżynierowie z PZL Mielec do spółki z naukowcami i innymi firmami pracują nad technologiami, które mają szansę zrewolucjonizować światową branżę lotniczą.

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Nauka ; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Zespół w zespół"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021