Debiuty PlayStation 5 i Xbox Series X mogą się opóźnić, fabryki nie nadążają z produkcją gogli VR, e-sportowcy grają do pustych trybun, a niezależni twórcy tracą setki tysięcy dolarów. Oto skutki epidemii Covid-19.
Nikt na razie nie jest w stanie przesądzić, czy składane smartfony zmienią reguły gry w branży, czy będą tylko przelotną modą. Zdecydują portfele klientów.
Ponieważ wokół sztucznej inteligencji narosło sporo mitów, przyszedł najwyższy czas na ich rozbrojenie i oczyszczenie regulacyjnego przedpola. Wkrótce będzie o niej dyskutować Komisja Europejska.
Inwigilacja danych w sieci zagraża prywatności, ale też uderza w gospodarkę i innowacyjny potencjał społeczeństwa. Uznanie, że to użytkownicy mają własność danych i wspólnie nimi zarządzają, to solidnie opracowana propozycja.
Władze Hongkongu wykorzystują nowe technologie, żeby namierzyć i ukarać demonstrantów. Ale to broń obosieczna. Walka, choć nierówna, chwilami przypomina grę protestujących z władzą i policją.
Rodzimy system szkolnictwa pozostawia wiele do życzenia i nie jest dobrym towarem eksportowym. Ale mamy start-up, który już teraz dba o korepetycje milionów uczniów od USA po Indie. A niedawno dostał zastrzyk gotówki.
Agnieszka Hryniewicz-Bieniek została w lipcu globalnym dyrektorem Google for Startups. Wcześniej w strukturach tego działu awansowała Marta Krupińska.
Uwaga, powracają internetowi oszuści z Afryki Zachodniej. Próbują starych szwindli w nowej technologicznej odsłonie.
Rozgłos wokół blokowania kont środowisk narodowych przykleił Facebookowi łatkę portalu, który „ma poglądy polityczne”. Pozew Społecznej Inicjatywy Narkopolityki zdecydowanie temu przeczy.
Największy portal społecznościowy na świecie zmienia swoje „ubranie”. Nie chodzi jednak tylko o wygląd.