Nauka

Kodak Super 8 i Oculus Rift

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Gogle Oculus Rift Gogle Oculus Rift materiały prasowe
Wróżki mają czarodziejskie kule, Technoecho ma doroczny Consumer Electronics Show w Las Vegas. To tam już od 20 lat rysuje się obraz rynku elektroniki użytkowej najbliższej przyszłości. Zaprzęgając do pracy całą naszą machinę analityczną, wybraliśmy dwie frapujące propozycje z dwóch przeciwległych końców spektrum technologii prezentacji obrazu.
Kodak Super 8materiały prasowe Kodak Super 8

Magia taśmy

Ostatnio modne staje się wszystko, co obecnym 40-latkom kojarzy się z czasami pierwszej świeżości: czarne winylowe płyty, kasety magnetofonowe, zdjęcia polaroidowe i inne podobne obiekty, wykonane w technologiach, z którymi entropia obchodzi się mało łaskawie. W tym jednak przypadku postępująca z upływem czasu degradacja nośnika okazuje się sexy. Wraca coś jeszcze, coś, co jest przedmiotem zagadki: co wspólnego mają Christopher Nolan, JJ Abrams, Steven Spielberg, Quentin Tarantino, Steve McQueen i Robert Richardson?

Polityka 4.2016 (3043) z dnia 19.01.2016; Nauka ; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Kodak Super 8 i Oculus Rift"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021