Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nauka

Co można przynieść w zębach

Chcesz być zdrowy, dbaj o higienę jamy ustnej

Polacy mniej palą, zdrowiej się odżywiają i nawet zażywanie ruchu zaczęło być w modzie. Do jednej rzeczy nie można ich przekonać – do właściwej higieny jamy ustnej. Polacy mniej palą, zdrowiej się odżywiają i nawet zażywanie ruchu zaczęło być w modzie. Do jednej rzeczy nie można ich przekonać – do właściwej higieny jamy ustnej. Andrey Popov / PantherMedia
O higienę jamy ustnej trzeba dbać nie tylko ze względów estetycznych. Zadziwiające, jak bardzo uzależniony od niej jest stan naszego organizmu.
Co dwudziesty Polak nigdy nie czyści zębów.Tolga Sipahi/Getty Images Co dwudziesty Polak nigdy nie czyści zębów.

Polacy mniej palą, zdrowiej się odżywiają. Nawet zażywanie ruchu zaczęło być w modzie. Wszystkie te zmiany to m.in. efekt wielu lat promocji zdrowego trybu życia, ale jej wielki orędownik prof. Witold Zatoński dodaje: – Demokracja jest po prostu zdrowsza. Wykształceni Polacy, coraz lepiej poznający życie w innych krajach, dostrzegli za granicą, jak o siebie dbać i że warto to robić.

Do jednej rzeczy nie można nas przekonać: do właściwej higieny jamy ustnej. Pod tym względem sytuacja jest niemal identyczna jak w czasie, gdy żegnaliśmy się z socjalizmem 26 lat temu.

Polityka 19.2016 (3058) z dnia 03.05.2016; Nauka ; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Co można przynieść w zębach"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >