Nauka

Pij, ale się nie zalewaj

Skąd się wzięła moda na picie dużej ilości wody

Zapotrzebowanie na wodę zwiększa upał, przebywanie na dużych wysokościach oraz aktywność fizyczna. Zapotrzebowanie na wodę zwiększa upał, przebywanie na dużych wysokościach oraz aktywność fizyczna. chaoss / PantherMedia
Nawadnianie to moda czy konieczność? Pęd do zdrowia warto uzupełnić wiedzą, co pić i kiedy.
Nasz organizm w 60 proc. składa się z wody.James Shearman/Atomic Imagery/Getty Images Nasz organizm w 60 proc. składa się z wody.

W warszawskim Ogrodzie Saskim, u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, do cysterny z wodą kranową stale podchodzą spacerowicze. Podobnie jak w wielu innych miastach Polski stołeczne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji promuje w ten sposób jakość wody, którą dostarcza w swojej sieci. – Można pić bez obaw i bez ograniczeń – kierowca zachęca do podstawiania kubeczków pod krany. Ale namawiać nie musi – to upał przyciąga do miejskiego wodopoju rodziców z dziećmi i starsze osoby.

Polityka 35.2016 (3074) z dnia 23.08.2016; Zdrowie i woda; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Pij, ale się nie zalewaj"

Czytaj także

Kraj

Marian Turski: Auschwitz nie spadło z nieba

Nie bądźcie obojętni – apelował Marian Turski. Były więzień Auschwitz, nasz redakcyjny kolega, wziął udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Marian Turski
27.01.2020