Jak dobrze funkcjonować ze sobą samym, innymi i światem

By żyło się znośniej
Psychologowie Thomas Gilovich i Lee Ross przedstawiają praktyczną instrukcję obsługi siebie, innych i świata.
Thomas Gilovich (z lewej) i Lee Ross
Jerry Feist

Thomas Gilovich (z lewej) i Lee Ross

Każdy inteligent chce uczynić świat odrobinę lepszym, nawet jeśli oficjalnie niechętnie się do tego przyznaje. Książka Thomasa Gilovicha i Lee Rossa „Najmądrzejszy w pokoju” to swoisty poradnik, jak to skrywane marzenie choć trochę urzeczywistnić. Autorzy, amerykańscy profesorowie psychologii od lat badający także problemy i wyzwania współczesności, pokazują, co w tym przeszkadza, a co może pomóc.

Napisali swoją książkę właśnie teraz – jak tłumaczą – ze względu na ogromny postęp, który dokonał się w psychologii społecznej i w nauce o dokonywaniu ocen i podejmowaniu decyzji. Dorobek tych właśnie dyscyplin uważają za nadzwyczaj przydatny do zrozumienia, co wpływa na ludzkie zachowania, ocenianie, przewidywanie, decyzje i umiejętność zachowywania dystansu wobec problemów, z którymi trzeba się mierzyć. A na tym właśnie, przekonują, polega mądrość potrzebna do dobrego życia z sobą samym, innymi i światem.

W pięciu pierwszych rozdziałach przedstawiają ogólne psychologiczne zasady rządzące funkcjonowaniem w różnych sytuacjach społecznych na co dzień.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj