Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nauka

Reforma reformy

Jak minister Gowin uzdrawia polskie szkolnictwo wyższe

Minister chciałby, żeby nowe prawo weszło w życie od 1 października 2018 r. Minister chciałby, żeby nowe prawo weszło w życie od 1 października 2018 r. Krystian Maj / Forum
Polska nauka odstaje od światowej, polskie uniwersytety ledwo widać w międzynarodowych rankingach, pod względem innowacyjności nasza gospodarka znajduje się na końcu europejskich porównań. Czy sytuację zmieni kolejna reforma?
Na zaproszenie Jarosława Gowina od ponad półtora roku naukowcy pracowali w zespołach roboczych Narodowego Kongresu Nauki.Beata Zawrzel/Reporter Na zaproszenie Jarosława Gowina od ponad półtora roku naukowcy pracowali w zespołach roboczych Narodowego Kongresu Nauki.

Nowoczesne „Ustawa 2.0”, ambitne „Konstytucja dla nauki” lub skromny, autorski hashtag #strategiagowina prowadzą do ogłoszonego 19 września projektu ustawy reformującej naukę i szkolnictwo wyższe w Polsce. Jego autor, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, zadbał, by na nim koncentrowały się światła reflektorów podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie. Ustawiono je w taki jednak sposób, by widz miał wrażenie, że reżyser spektaklu wycofał się, oddając scenę aktorom – uczonym.

Polityka 39.2017 (3129) z dnia 26.09.2017; Nauka ; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Reforma reformy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >