Nauka

Chrapanie do zbadania

Jak leczyć bezdech senny

Bezdechy uniemożliwiają oddychanie wystarczająco głębokie i równe, aby zapewnić odpowiedni dopływ tlenu. Bezdechy uniemożliwiają oddychanie wystarczająco głębokie i równe, aby zapewnić odpowiedni dopływ tlenu. Media for Medical/UIG / BEW
Bezdech senny bywa śmiertelnie groźny, ale można sobie z nim poradzić.
Bezdechy dwukrotnie podwyższają ryzyko udarów i zawałów serca w środku nocy.PantherMedia Bezdechy dwukrotnie podwyższają ryzyko udarów i zawałów serca w środku nocy.

To miał być zwykły powrót z działki. Pan Jerzy dobrze znał drogę do domu. Samochód był sprawny, ruch na trasie przeciętny, niedzielny. O godz. 11 Jerzy zasnął za kierownicą i, przecinając przeciwny pas ruchu, wpadł do rowu.

W statystykach policyjnych zmęczenie i zaśnięcie kierowcy to jedna z wielu przyczyn wypadków. Pod względem częstości – na pozycji dziewiątej: w 2016 r. odnotowano z tego powodu 666 kraks, w których zginęło 98 osób, a blisko tysiąc było rannych. W poprzednich latach podobnych zdarzeń było o około 100 mniej, ale trudno powiedzieć, na ile są to wiarygodne dane.

Polityka 10.2018 (3151) z dnia 06.03.2018; Nauka ; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Chrapanie do zbadania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021