Jak działa propaganda

Powtórka z propagandy
Nieprawdy, półprawdy, niedorzeczności i niekończące się samochwalstwo władzy. Dlaczego tak wielu Polaków ani to drażni, ani żenuje; przeciwnie – wydaje się im podobać? Skąd ta nieodporność na propagandę?
Propaganda skupia uwagę odbiorcy na tym, na czym chce, a odwraca od meritum sprawy.
Mirosław Gryń/Polityka

Propaganda skupia uwagę odbiorcy na tym, na czym chce, a odwraca od meritum sprawy.

Każda władza uprawia propagandę; dzisiejsza w Polsce tym się wyróżnia, że nie ukrywa bynajmniej, iż robi to intensywnie, instytucjonalnie, za grube pieniądze. Właśnie powołano tzw. zespół do spraw szybkiego reagowania na wpadki wizerunkowe, czyli propagandowe pogotowie ratunkowe. A istnieje już przecież potężna sieć „leczenia” Polaków i nie-Polaków z jakichkolwiek wątpliwości co do wielkości naszego narodu oraz poczynań obecnej władzy – od Polskiej Fundacji Narodowej (na której koncie z początkiem lutego figurowały 243 mln zł z daniny nałożonej na państwowe spółki) po media, przez nieuwagę nazywane jeszcze niekiedy publicznymi (w tym TVP, zasilonej latem 2017 r.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj