Nauka

Młodzi naukowcy robią kolejny „Krok w przyszłość”

II edycja konkursu mFundacji

Laureaci konkursu od lewej: Konrad Deka, Agnieszka Hejna i Kamil Rychlewicz. Laureaci konkursu od lewej: Konrad Deka, Agnieszka Hejna i Kamil Rychlewicz. Tadeusz Późniak / Polityka
Matematyka to nie wiedza tajemna, dla garstki pasjonatów, ale fundament logicznego myślenia. Pomaga w zdobyciu ścisłego wykształcenia oraz w zrozumieniu otaczającego nas świata.
Archiwum

Od czterech lat Fundacja mBanku wspiera edukację matematyczną na różnych poziomach – od przedszkola po szkoły wyższe. Celem działań jest nie tylko kreowanie pozytywnego wizerunku matematyki, pokazywanie, jak interesująca i potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia, ale także inspirowanie nauczycieli do poszukiwania nowych rozwiązań w uczeniu matematyki. – Setki szkół i organizacji pozarządowych skorzystało ze wsparcia mFundacji. Ponad 400 tys. beneficjentów, w tym dzieci, uczniów i studentów, wzięło udział w kilkuset sfinansowanych przez nas projektach – mówi jej prezes Iwona Ryniewicz.

Polityka 16.2018 (3157) z dnia 17.04.2018; Materiał edukacyjno-informacyjny; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Młodzi naukowcy robią kolejny „Krok w przyszłość”"

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska jako jedyna w Unii nie udostępnia szczepionki HPV

Szczepionka, którą od 12 lat uznaje się na świecie za wybawienie od raka szyjki macicy, w Polsce jest nadal moralnie podejrzana. Wyparowała też z naszego rynku, za co sami jesteśmy sobie winni.

Paweł Walewski
26.08.2019