Nauka

Młodzi naukowcy robią kolejny „Krok w przyszłość”

II edycja konkursu mFundacji

Laureaci konkursu od lewej: Konrad Deka, Agnieszka Hejna i Kamil Rychlewicz. Laureaci konkursu od lewej: Konrad Deka, Agnieszka Hejna i Kamil Rychlewicz. Tadeusz Późniak / Polityka
Matematyka to nie wiedza tajemna, dla garstki pasjonatów, ale fundament logicznego myślenia. Pomaga w zdobyciu ścisłego wykształcenia oraz w zrozumieniu otaczającego nas świata.
Archiwum

Od czterech lat Fundacja mBanku wspiera edukację matematyczną na różnych poziomach – od przedszkola po szkoły wyższe. Celem działań jest nie tylko kreowanie pozytywnego wizerunku matematyki, pokazywanie, jak interesująca i potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia, ale także inspirowanie nauczycieli do poszukiwania nowych rozwiązań w uczeniu matematyki. – Setki szkół i organizacji pozarządowych skorzystało ze wsparcia mFundacji. Ponad 400 tys. beneficjentów, w tym dzieci, uczniów i studentów, wzięło udział w kilkuset sfinansowanych przez nas projektach – mówi jej prezes Iwona Ryniewicz.

Polityka 16.2018 (3157) z dnia 17.04.2018; Materiał edukacyjno-informacyjny; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Młodzi naukowcy robią kolejny „Krok w przyszłość”"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020