Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Nauka

Co wynika z testu?

Testy językowe YLE dla dzieci

Pierwszy „prawdziwy” zewnętrzny egzamin przebiegający w miłym klimacie i zwieńczony sukcesem, to niebywały zasób na przyszłość. Pierwszy „prawdziwy” zewnętrzny egzamin przebiegający w miłym klimacie i zwieńczony sukcesem, to niebywały zasób na przyszłość. Deklofenak / PantherMedia
Dzieci – wbrew temu, co myśli wielu dorosłych – lubią wyzwania.Cambridge Assessment English Dzieci – wbrew temu, co myśli wielu dorosłych – lubią wyzwania.

Odpowiednio skonstruowane i przeprowadzone nie tylko nie mają złych konsekwencji. Przeciwnie, sprzyjają i nauce, i rozwojowi emocjonalnemu. Dr Anna Piotrowska, psycholog, tłumaczy, że dzieci – wbrew temu, co myśli wielu dorosłych – lubią wyzwania: – Traktują test czy egzamin jak nowe doświadczenie. Dla rodziców jest to zwykle źródłem większego stresu niż dla ich synów czy córek. Oczywiście taki egzamin musi mieć formę dostosowaną do wieku zdającego.

Szczególnie dobre skutki ma zdawanie egzaminów w trakcie nauki języków obcych, która polega na nabyciu zróżnicowanych umiejętności: mówienia, pisania i czytania oraz słuchania ze zrozumieniem.

Polityka 38.2018 (3178) z dnia 18.09.2018; Nauka; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Co wynika z testu?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >