Nauka

Ucz się i żyj

Jak skończy ludzkość, jeśli nie zrozumie, co jej zagraża

„Jedynym sposobem dla ludzi na pozostanie w grze będzie nieustanna nauka. Oraz umiejętność wymyślania siebie wciąż i wciąż na nowo”. „Jedynym sposobem dla ludzi na pozostanie w grze będzie nieustanna nauka. Oraz umiejętność wymyślania siebie wciąż i wciąż na nowo”. Olivier Middendorp
Yuval Noah Harari, autor głośnych książek „Sapiens” i „Homo deus”, o tym, jak skończy ludzkość, jeśli nadal będzie się rozpraszać i nie zobaczy, co naprawdę jej zagraża.

MARCIN ZWIERZCHOWSKI: – Pana nowa książka, której polski przekład właśnie się ukazał, nosi tytuł „21 lekcji na XXI wiek”. Kto ma się z niej uczyć?
YUVAL NOAH HARARI: – Wszyscy. Żeby zainicjować działania w jakiejś ważnej dla ludzkości sprawie, najpierw trzeba zmienić dyskurs polityczny, który w wielu krajach skupia się na niewłaściwych zagadnieniach. Najpoważniejsze kwestie to teraz wojna nuklearna, zmiany klimatu oraz innowacyjne technologie. Zarówno politycy, jak i wyborcy nie poświęcają im wiele uwagi.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Nauka ; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Ucz się i żyj"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021