Nauka

Co się czyta

Warto przeczytać o nauce

Ile ważą chmury? Ile ważą chmury? PiccoloNamek / Wikipedia
Nasi koledzy z redakcji naukowej POLITYKI polecają książki warte przeczytania.
materiały prasowe

Nauki ścisłe: dla opornych

Ile ważą chmury? Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi, David Calle, przekł. Ewa Morycińska-Dzius, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2019

Może nie powinnam pisać o książkach dotyczących nauk ścisłych, bo nie mam w sobie nic z nerda i bliżej mi do Penny z serialu „Teoria Wielkiego Podrywu” niż do występującej w nim neurobiolożki Amy. Ponieważ jednak trafiłam na publikację o fizyce, matematyce i inżynierii, która tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją od deski do deski, postanowiłam polecić tę pozycję innym humanistom.

Polityka 34.2019 (3224) z dnia 20.08.2019; Nauka; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się czyta"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020