Nauka

Co się czyta

Warto przeczytać o nauce

Ile ważą chmury? Ile ważą chmury? PiccoloNamek / Wikipedia
Nasi koledzy z redakcji naukowej POLITYKI polecają książki warte przeczytania.
materiały prasowe

Nauki ścisłe: dla opornych

Ile ważą chmury? Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi, David Calle, przekł. Ewa Morycińska-Dzius, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2019

Może nie powinnam pisać o książkach dotyczących nauk ścisłych, bo nie mam w sobie nic z nerda i bliżej mi do Penny z serialu „Teoria Wielkiego Podrywu” niż do występującej w nim neurobiolożki Amy. Ponieważ jednak trafiłam na publikację o fizyce, matematyce i inżynierii, która tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją od deski do deski, postanowiłam polecić tę pozycję innym humanistom.

Polityka 34.2019 (3224) z dnia 20.08.2019; Nauka ; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się czyta"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021