Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Muzea zabawek

Wystawa „Wajda” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa „Wajda” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket / Getty Images
Dr Monika Stobiecka, archeolożka i historyczka sztuki, o tym, czy multimedia i gadżety cyfrowe w muzeach to dobry pomysł.
Stawiające na multimedia i gadżety cyfrowe Muzuem Powstania Warszawskiego.Karol Serewis/Gallo Images Poland/Getty Images Stawiające na multimedia i gadżety cyfrowe Muzuem Powstania Warszawskiego.

Agnieszka Krzemińska: – Muzeum Powstania Warszawskiego ma nowe interaktywne urządzenie, skanujące twarz zwiedzającego i wskazujące powstańca, do którego jest on podobny. Dyrektor Jan Ołdakowski przekonuje, że to nowe medium pozwala odkrywać historię na własną rękę, a przy okazji rozpoznać niezidentyfikowanych dotąd bohaterów, jeśli wystąpi rodzinne podobieństwo. Podoba się pani taki cyfrowy gadżet?
Monika Stobiecka: – Nie bardzo. Jeśli uda się kogoś dzięki niemu zidentyfikować, to świetnie, ale poza tym będzie jedynie działał na emocje zwiedzającego, utożsamiając go z powstańcami.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Nauka ; s. 62
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022