Nauka

Nie/prawda, że

Obalamy mity świata (o leku na Alzheimera, o nieznanym dotąd gatunku małp człekokształtnych i o wróżeniu z genów)

Pochodzący z wodorostów związek rzekomo poprawia funkcje poznawcze poprzez zmianę bakterii jelitowych u pacjentów z chorobą Alzheimera. Pochodzący z wodorostów związek rzekomo poprawia funkcje poznawcze poprzez zmianę bakterii jelitowych u pacjentów z chorobą Alzheimera. materiały prasowe
Jak odróżnić fakty naukowe od alternatywnych? Agitację od popularyzacji? Jak dostrzec to, co istotne? Oto nasz sceptyczny przegląd odkryć i przykryć.
W Bawarii odkopano 37 fragmentów kości czterech małp człekokształtnych nieznanego wcześniej gatunku, żyjących przed 11,6 mln lat.Print Collector/Getty Images W Bawarii odkopano 37 fragmentów kości czterech małp człekokształtnych nieznanego wcześniej gatunku, żyjących przed 11,6 mln lat.

/ otępienie i wodorosty

Chiny zarejestrowały nowy lek na chorobę Alzheimera, którego skuteczność jest mocno wątpliwa.

Pewnie już niedługo, wśród docierających z Chin do Polski transportów specyfików na odchudzanie i potencję pojawi się nowy medykament. W Państwie Środka dopuszczono bowiem do sprzedaży preparat o nazwie Oligomannate, wymyślony przez chiński start-up Green Valey Pharmaceuticals. Pochodzący z wodorostów związek (oligomannurarat sodu) rzekomo poprawia funkcje poznawcze poprzez zmianę bakterii jelitowych u pacjentów z chorobą Alzheimera.

Polityka 48.2019 (3238) z dnia 26.11.2019; Nauka ; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie/prawda, że"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021