Nauka

Nie/prawda, że

Obalamy mity świata (o leku na Alzheimera, o nieznanym dotąd gatunku małp człekokształtnych i o wróżeniu z genów)

Pochodzący z wodorostów związek rzekomo poprawia funkcje poznawcze poprzez zmianę bakterii jelitowych u pacjentów z chorobą Alzheimera. Pochodzący z wodorostów związek rzekomo poprawia funkcje poznawcze poprzez zmianę bakterii jelitowych u pacjentów z chorobą Alzheimera. materiały prasowe
Jak odróżnić fakty naukowe od alternatywnych? Agitację od popularyzacji? Jak dostrzec to, co istotne? Oto nasz sceptyczny przegląd odkryć i przykryć.
W Bawarii odkopano 37 fragmentów kości czterech małp człekokształtnych nieznanego wcześniej gatunku, żyjących przed 11,6 mln lat.Print Collector/Getty Images W Bawarii odkopano 37 fragmentów kości czterech małp człekokształtnych nieznanego wcześniej gatunku, żyjących przed 11,6 mln lat.

/ otępienie i wodorosty

Chiny zarejestrowały nowy lek na chorobę Alzheimera, którego skuteczność jest mocno wątpliwa.

Pewnie już niedługo, wśród docierających z Chin do Polski transportów specyfików na odchudzanie i potencję pojawi się nowy medykament. W Państwie Środka dopuszczono bowiem do sprzedaży preparat o nazwie Oligomannate, wymyślony przez chiński start-up Green Valey Pharmaceuticals. Pochodzący z wodorostów związek (oligomannurarat sodu) rzekomo poprawia funkcje poznawcze poprzez zmianę bakterii jelitowych u pacjentów z chorobą Alzheimera.

Polityka 48.2019 (3238) z dnia 26.11.2019; Nauka; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie/prawda, że"

Czytaj także

Nauka

Gorąco w styczniu? Grzeje nas… Ocean Indyjski

Ciepła zima trwa w najlepsze. Styczeń był do tej pory równie rozgrzany jak grudzień. Czy doczekamy się jeszcze śniegu w całej Polsce? Trochę zależy to od Oceanu Indyjskiego.

Andrzej Hołdys
19.01.2020