Nauka

Czteropak sceptyka

Polecane książki popularnonaukowe

materiały prasowe
Oto odtrutka na pseudonaukowe mity i świetna lektura na zimowe wieczory.
materiały prasowe

Recenzując dla czytelników POLITYKI książki popularnonaukowe, często oceniamy tłumaczenia publikacji zagranicznych (zwykle anglojęzycznych) autorów. Tym razem będzie inaczej, co odnotowujemy z satysfakcją. Chodzi o cztery niedawno wydane książki, spośród których aż trzy zostały napisane przez polskich autorów. Łączy je nie tylko to. Ich wspólnym mianownikiem jest rozprawianie się ze szkodliwymi pseudonaukowymi mitami, fake newsami i nierzetelnością w nauce.

Pierwsza pozycja na naszej liście to książka „Nie daj się wkręcać szarlatanom” trojga autorów: dr n.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Nauka ; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Czteropak sceptyka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021