Nauka

Nie/prawda, że

Obalamy mity świata (o paleodietach, ptasiej grypie i smartfonach)

Nie ma dowodów, że tzw. paleodiety są rzeczywiście lepsze dla naszych organizmów. Nie ma dowodów, że tzw. paleodiety są rzeczywiście lepsze dla naszych organizmów. BEW
Jak odróżnić fakty naukowe od alternatywnych? Agitację od popularyzacji? Jak dostrzec to, co istotne? Oto nasz sceptyczny przegląd odkryć i przykryć.
Czeskim uczonym udało się całkowicie uodpornić kurczaki na wirusa ptasiej białaczki.Alfred Pasieka/SPL/EAST NEWS Czeskim uczonym udało się całkowicie uodpornić kurczaki na wirusa ptasiej białaczki.

/ antyczne jedzenie

Paleodiety, rzekomo wzorujące się na jadłospisie naszych przodków, są mocno wątpliwe.

Ich założenie jest dość proste: skoro ludzie jedli określoną żywność przez setki tysięcy lat, to ich kulinarne wybory były instynktowne, a zatem zdrowe i najlepiej dostosowane do organizmu człowieka. Hipoteza ta ma przynajmniej kilka słabych punktów. Po pierwsze, nie ma dowodów, że tzw. paleodiety są rzeczywiście lepsze dla naszych organizmów. Po drugie, ludzie stosunkowo szybko wywędrowali z Afryki, więc ich jadłospis mocno zależał od lokalnych warunków.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Nauka ; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie/prawda, że"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021