Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Strach w procentach

Śmiertelne żniwo koronawirusa

Na kilka istotnych pytań dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 nauka nie zna jeszcze odpowiedzi. Tak wyglądają metropolie Europy i miasta w wielu miejscach świata. Na zdjęciu Budapeszt. Marzec 2020 r. Na kilka istotnych pytań dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 nauka nie zna jeszcze odpowiedzi. Tak wyglądają metropolie Europy i miasta w wielu miejscach świata. Na zdjęciu Budapeszt. Marzec 2020 r. Elkes Andor / Wikipedia
Liczba zgonów powodowanych przez koronawirusa to obecnie jeden z najgorętszych tematów. Mamy w tej sprawie dwie wiadomości: dobrą i złą.
Wycieczkowiec „Diamond Princess”, na którym przymusowo zamknięto na kwarantannie 3711 osób, w porcie w Jokohamie.Athit Perawongmetha/Reuters/Forum Wycieczkowiec „Diamond Princess”, na którym przymusowo zamknięto na kwarantannie 3711 osób, w porcie w Jokohamie.

Koronawirusem SARS-CoV-2 może zostać zarażonych od 60 do 70 proc. Niemców – ta wypowiedź Angeli Merkel rozgrzała do czerwoności media, zarówno te tradycyjne, jak i społecznościowe. Choć nie było jasne, co (lub kto) konkretnie skłoniło panią kanclerz do snucia aż tak apokaliptycznej wizji, natychmiast w ruch poszły kalkulatory. Liczby okazały się oczywiście zatrważające. W takim wypadku w Polsce mielibyśmy od ok. 23 do 26,5 mln zarażonych. I skoro wirus zabija – jak na początku marca ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) – 3,4 proc.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Nauka ; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Strach w procentach"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >