Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Teleleczenie

Telemedycyna

Telemedycyna do przekazywania informacji nadaje się świetnie. Za jakiś czas rozszerzy się zapewne możliwość zdalnych operacji. Telemedycyna do przekazywania informacji nadaje się świetnie. Za jakiś czas rozszerzy się zapewne możliwość zdalnych operacji. Donald Iain Smith / Getty Images
Przez lata przywykliśmy, że telefoniczne umówienie się na wizytę lekarską czy proste badanie to gehenna. Jednak epidemia wymusiła zmiany – telemedycyna stała się normą. Czy przetrwa epidemię?
Teraz dopiero widać, ile wizyt w przychodniach nie było koniecznych. Ale leczenie przez telefon i komputer ma poważne ograniczenia.Donald Iain Smith/Getty Images Teraz dopiero widać, ile wizyt w przychodniach nie było koniecznych. Ale leczenie przez telefon i komputer ma poważne ograniczenia.

Koronawirus przygniótł system ochrony zdrowia na różne sposoby. Uwypukliły się problemy związane z brakiem lekarzy i pielęgniarek. Większość przychodni i gabinetów lekarskich zamknęła drzwi przed pacjentami, tłumacząc to potrzebą wzajemnej ochrony przed SARS-CoV-2. Wypełnione chorymi poczekalnie nawet bez epidemii uchodziły za wylęgarnie zarazków. Dopiero teraz jednak pacjenci zaczęli trzymać się na dystans od lekarzy, a lekarze – mało szczodrze wyposażeni przez rząd w indywidualne środki ochrony – wolą być z dala od pacjentów.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Nauka i cywilizacja; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Teleleczenie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >