Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Nauka

Medycyna awatarów

Wirtualna rehabilitacja

Rehabilitacja z wykorzystaniem trenażerów i wirtualnej rzeczywistości wymaga kontroli ze strony terapeuty, ale nie jego stałej obecności. Rehabilitacja z wykorzystaniem trenażerów i wirtualnej rzeczywistości wymaga kontroli ze strony terapeuty, ale nie jego stałej obecności. BEW
Demonizowanie gier komputerowych i gogli, za pomocą których można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, nie ma uzasadnienia w rehabilitacji. Ta obiecująca terapia łączy wysiłek z zabawą.
Rehabilitacja w rzeczywistości wirtualnej jest terapią całego mózgu, a nie wybranego obszaru kory mózgowej lub izolowanej części ciała.Alamy Stock Photo/BEW Rehabilitacja w rzeczywistości wirtualnej jest terapią całego mózgu, a nie wybranego obszaru kory mózgowej lub izolowanej części ciała.

Wirtualne technologie w medycynie to już nic nowego, bo na salach operacyjnych można coraz częściej spotkać chirurgów w goglach, wspomagających się wirtualną rzeczywistością. Trójwymiarowe obrazy z wnętrza ciała zaczęły być pomocne przy kształceniu lekarzy, a gry komputerowe pozwalają im doskonalić manualne umiejętności. To, co jeszcze nie tak dawno było zabawą, dziś upowszechnia się w świecie wymagającym podejmowania szybkich, ale rozważnych decyzji, precyzyjnych ruchów i dokładnej analizy danych.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Nauka i cywilizacja; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Medycyna awatarów"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >