Nauka

Zostało nam pół roku

Klimat odetchnął

Większość państw Unii, w tym największe gospodarki – Niemcy, Francja i Włochy – popierają pomysł, by antyrecesyjne działania interwencyjne były zgodne z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. Większość państw Unii, w tym największe gospodarki – Niemcy, Francja i Włochy – popierają pomysł, by antyrecesyjne działania interwencyjne były zgodne z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. SFC 9394 / Polityka
Pandemia Covid-19 zrobiła dla klimatu więcej niż działania wszystkich rządów razem wzięte. Nie zmarnujmy tego kryzysu, apeluje Międzynarodowa Agencja Energii.
Oto pojawiła się niepowtarzalna szansa, by dokonać historycznego zwrotu i rozpocząć trend systematycznego zmniejszania emisji.Michał Tuliński/Forum Oto pojawiła się niepowtarzalna szansa, by dokonać historycznego zwrotu i rozpocząć trend systematycznego zmniejszania emisji.

Spowolnienie gospodarcze wynikające z „zamrożenia” społeczeństw i recesja przyczynić się mogą do największego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w ludzkiej historii. Redukcje te mogą nawet przekroczyć 7 proc. w 2020 r. – wynika z wyliczeń opublikowanych w magazynie naukowym „Nature Climate Change”. Kiepska to pociecha, że największym przyjacielem klimatu okazał się śmiercionośny patogen.

Dlatego to nie przedłużająca się pandemia i kryzys mają być sposobem na walkę z globalnym ociepleniem.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Nauka i cywilizacja; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Zostało nam pół roku"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dramat dzieci z wrodzonymi wadami

Co roku rodzi się ponad 2 tys. dzieci z głębokimi wadami. Ich rodziców czasem trzeba zastąpić lub im pomóc. Lecz nie ma kto tego zrobić.

Agnieszka Sowa
01.11.2016