Nauka

Trzy ćwierci mikrośmierci

Taryfikator śmierci

Ryzyko to nie tylko spektakularne, medialnie atrakcyjne zdarzenia losowe – wypadki, katastrofy, tornada i trzęsienia ziemi. Ryzyko to nie tylko spektakularne, medialnie atrakcyjne zdarzenia losowe – wypadki, katastrofy, tornada i trzęsienia ziemi. Caters News / Forum
Jak porównywać ryzyko związane ze zjedzeniem banana do ryzyka śmierci na Covid-19? Statystycy to wiedzą. Czy wiedzą też, jak żyć?
Śmierć w wyniku ataku dzikiego słonia jest mało prawdopodobna nawet w Indiach. Ale się zdarza.EPA/PAP Śmierć w wyniku ataku dzikiego słonia jest mało prawdopodobna nawet w Indiach. Ale się zdarza.

Naprawdę mi przykro, za dużo mam na głowie w tej chwili. Wybaczcie… Tak się wykpił od rozmowy z POLITYKĄ David Spiegelhalter, szef Winton Centre for Risk and Evidence Communication, działającej przy University of Cambridge instytucji badającej ryzyko i sposób jego komunikowania. I jakoś tę odmowę rozumiemy, bo Spiegelhalter właśnie został mianowany członkiem UK Statistics Authority, rządowej jednostki nadającej ton wszelkim poczynaniom związanym z prowadzeniem statystyki w Wielkiej Brytanii.

Polityka 29.2020 (3270) z dnia 14.07.2020; Nauka i cywilizacja; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzy ćwierci mikrośmierci"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021