Nauka

Trudne przypadki

Lisa Sanders – pierwowzór dr. House’a

Lisa Sanders Lisa Sanders Getty Images
Lekarka Lisa Sanders, której dorobkiem inspirowali się autorzy słynnego serialu „Dr House”, pokazuje, na czym polega ciężka praca lekarza detektywa.
Dr Housemateriały prasowe Dr House

Doktor Lisa Sanders z wydziału medycznego Uniwersytetu Yale od 18 lat publikuje w „The New York Times Magazine” felietony poświęcone tajemniczym i zaskakującym przypadkom medycznym oraz ujawnia sposób rozumowania lekarzy prowadzący do postawienia ostatecznej diagnozy. Jej wydana właśnie po polsku książka zaczyna się tak: „Jaskrawe światło gabinetu było dla pięćdziesięcioletniej kobiety nie do zniesienia, ale gdy usłyszała pukanie do drzwi, otworzyła oczy. Do pokoju zabiegowego weszła młoda lekarka.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Nauka i cywilizacja; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Trudne przypadki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

W ciągu roku wymarło nam miasto

W pandemicznych śmierciach Polska pobiła rekordy. W ciągu roku wymarło nam małe miasto wojewódzkie.

Paweł Reszka
06.05.2021