Nauka

Co się czyta

Warto przeczytać o nauce

materiały prasowe
materiały prasowe

Medycyna: w służbie CIA

Stephen Kinzer, Doktor Śmierć, tłum. Łukasz Müller, Wyd. Znak Literanova, Kraków 2020

Sidney Gottlieb nie jest postacią specjalnie znaną poza Stanami Zjednoczonymi, ale instytucja, której z zaangażowaniem poświęcił zawodowe życie chemika, już tak. Była to bowiem Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA), która zatrudniła go na ponad 20 lat w połowie XX w., by pomógł opracować nowe metody wydobywania z ludzkich umysłów i pamięci najskrytszych informacji.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Nauka i cywilizacja; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się czyta"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021