Nauka

Trafiony zaszczepiony?

Covid: nadzieja na przełom?

Tygodnik naukowy „Nature” podał, że prototypów szczepionek może być 321, w testach zaś uczestniczy ponad 280 tys. ochotników w 470 miejscach w 34 krajach świata. Tygodnik naukowy „Nature” podał, że prototypów szczepionek może być 321, w testach zaś uczestniczy ponad 280 tys. ochotników w 470 miejscach w 34 krajach świata. Getty Images, Marek Sobczak
Który spośród ponad 200 badanych preparatów z całego świata stanie się regularną szczepionką? Wygrani twórcy mogą liczyć na sławę, wdzięczność ludzkości i wielkie pieniądze.
Co na co? Pięć rodzajów technologii zastosowanych w szczepionkach.Polityka Co na co? Pięć rodzajów technologii zastosowanych w szczepionkach.

Ostatnie dwa tygodnie wreszcie przyniosły umęczonemu pandemią światu powiew optymizmu. Zaczęło się 9 listopada od ogłoszenia przez Pfizera, amerykańskiego giganta farmaceutycznego współpracującego z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech, bardzo obiecujących wyników badań szczepionki przeciw Covid-19 (a mówiąc precyzyjniej: kandydatki na szczepionkę). Wiadomość z miejsca stała się globalnym newsem numer jeden.

To działa!

Preparat Pfizera, oznaczony roboczo jako BNT162b2, od 27 lipca podawano prawie 39 tys.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Trafiony zaszczepiony?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021