Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Ciałka zieleni

Dawno już zapomnieliśmy, że to dzięki nieskończonej filantropii Słońca wciąż istnieje życie. Dawno już zapomnieliśmy, że to dzięki nieskończonej filantropii Słońca wciąż istnieje życie. Shutterstock
Człowiek stworzył wyjątkową listę ginących istot, spisując w niej te, które nie dają już rady żyć w tym świecie. Lista ta wciąż się rozszerza, jednoznacznie wskazując, które gatunki wymagają szczególnej ochrony, a jest ich coraz więcej.
Czy w przyszłości będziemy wreszcie respektować prawa wszystkich innych do samostanowienia przestrzeni i własnego wyglądu?Andriy Onufriyenko/Getty Images Czy w przyszłości będziemy wreszcie respektować prawa wszystkich innych do samostanowienia przestrzeni i własnego wyglądu?

bardzo dawno

Współcześni ludzie dębieją na wieść, że DNA szympansa i człowieka jest nam wspólne w ponad 96 proc. To zdziwienie wynika chyba z wyobrażenia, że pod ludzką twarzą jest pysk małpy. Że nasze włochate łydki w bibliotekach to jednak wciąż cień jakichś dzikich nóg zza drzew. Zapomnieliśmy o naszych śluzowato-sierściowych pochodnych istnienia. A one jednoznacznie mówią, że w naszych żyłach wciąż płynie pradawne, słone morze czerwone, z tego czasu, kiedy światło jeszcze nie miało do niego dostępu.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Ex-Centrum; s. 61
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >