Nauka

Co się czyta

Warto przeczytać o nauce

materiały prasowe
materiały prasowe

Psychiatria: piekło umysłu

Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów, Anthony David, tłum. Jacek Konieczny, Wyd. Znak Literanova, Kraków 2020

Ta fascynująca i pełna współczucia książka o tajemnicach chorób psychicznych, napisana przez dyrektora Instytutu Zdrowia Psychicznego University College London i jednego ze światowych ekspertów w dziedzinie neuropsychiatrii klinicznej, powinna być w Polsce lekturą szkolną. Oczywiście w klasach starszych, aby wraz z osiągnięciem pełnoletności młodzież mogła zrozumieć, jak krzywdzące w stosunku do osób dotkniętych depresją czy schizofrenią są hasła wymyślane przez ich rodziców: „Stop wariatom drogowym” albo „Nie świruj, idź na wybory”.

Polityka 51.2020 (3292) z dnia 15.12.2020; Nauka i cywilizacja; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się czyta"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021