Nauka

Co się czyta

Warto przeczytać o nauce

materiały prasowe
materiały prasowe

Psychiatria: piekło umysłu

Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów, Anthony David, tłum. Jacek Konieczny, Wyd. Znak Literanova, Kraków 2020

Ta fascynująca i pełna współczucia książka o tajemnicach chorób psychicznych, napisana przez dyrektora Instytutu Zdrowia Psychicznego University College London i jednego ze światowych ekspertów w dziedzinie neuropsychiatrii klinicznej, powinna być w Polsce lekturą szkolną. Oczywiście w klasach starszych, aby wraz z osiągnięciem pełnoletności młodzież mogła zrozumieć, jak krzywdzące w stosunku do osób dotkniętych depresją czy schizofrenią są hasła wymyślane przez ich rodziców: „Stop wariatom drogowym” albo „Nie świruj, idź na wybory”.

Polityka 51.2020 (3292) z dnia 15.12.2020; Nauka i cywilizacja; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się czyta"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021