Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Nauka

Trzecia fala pandemii. Nie z Zakopanego, ale z decyzji rządu

Minister zdrowia Adam Niedzielski i szef KPRM Michał Dworczyk Minister zdrowia Adam Niedzielski i szef KPRM Michał Dworczyk Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To nie w Zakopanem rozpoczęła się trzecia fala pandemii. Ministrom łatwiej krytykować zachowania ludzi, niż wziąć odpowiedzialność za podjęte decyzje.

Mamy dziś 8,7 tys. nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od miesiąca. Już wczoraj, gdy minister zdrowia Adam Niedzielski informował o ponad 5 tys. i wzrostowej tendencji oznaczającej niechybne przyspieszenie, jak to nazwał, procesów pandemicznych najbardziej oberwało się turystom z Zakopanego, którzy w miniony weekend urządzili samozwańczy festyn na Krupówkach.

Ale zdaniem ekspertów to nie przepełnione Krupówki należy łączyć z nowym trendem zakażeń, lecz decyzje sprzed trzechczterech tygodni.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014