Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Nauka

Narodowa strategia katastrofy. Za ile śmierci odpowiada covid-19?

Szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich Szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Za ile zgonów odpowiada w sumie covid-19? Nie wiadomo. Ale Polki i Polacy umierają w pandemii (prawie) najczęściej na świecie.

Rządowe decyzje o luzowaniu kolejnych ograniczeń, góralskie swawole antylockdownowe, spadające (rzekomo) liczby infekcji, ogólne zmęczenie i znużenie przedłużającą się pandemią – wszystko to sprawia, że zaczynamy bagatelizować najbardziej ponurą jej konsekwencję. Śmierć. Wiele śmierci. Zwłaszcza w kraju, który oficjalnie cieszy się jednymi z najbardziej optymistycznych statystyk na świecie, czyli w Polsce.

Czytaj także:

 • covid-19
 • koronawirus w Polsce
 • Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Ludzie i style

  Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

  Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

  Michał Klimko
  25.11.2021