Nauka

Polaku, szczep się. Ale z głową!

Jak przygotować się do przyjęcia szczepionki na koronawirusa? Jak przygotować się do przyjęcia szczepionki na koronawirusa? Marcin Stępien / Agencja Gazeta
Krótki poradnik, jak przygotować się do przyjęcia szczepionki na koronawirusa. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przed i w trakcie szczepienia.

By przyjąć szczepionkę na koronawirusa, niby wystarczy po prostu udać się do punktu szczepień i dać się ukłuć. Jednak jest kilka spraw, o których warto pamiętać dla swojego dobra.

Dobrze się wyśpij

Sen ma wpływ na działanie układu odporności. Badania wskazują również na jego związek z odpowiedzią na szczepienie. Wykazano, że jest ona korzystniejsza, gdy dobrze się wyśpimy przez dwie noce poprzedzające otrzymanie szczepionki przeciw grypie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021