Nauka

Świdrujący seks

Odważna książka o wstydliwych chorobach

Fragment plakatu Danuty Żukowskiej „Uwaga młodzi! Choroby weneryczne szerzą się…”, 1968 r. Fragment plakatu Danuty Żukowskiej „Uwaga młodzi! Choroby weneryczne szerzą się…”, 1968 r. Galeria Grafiteria.pl
Medycyna powoli wyrywa seksualność z okowów winy i grzechu. Właśnie ukazała się książka, która pomaga nadrobić wiele zaległości.
Choroby przenoszone drogą płciową od wieków owiane są tajemnicą i tabu, każdy wie o nich naprawdę niewiele, a przecież seks jest wszędzie.materiały prasowe Choroby przenoszone drogą płciową od wieków owiane są tajemnicą i tabu, każdy wie o nich naprawdę niewiele, a przecież seks jest wszędzie.

Doktor Ina Park jest lekarką nietuzinkową. Nie dość, że specjalizuje się w dziedzinie, której większość jej kolegów ze studiów nigdy nie wybrałaby, marząc o poważnej karierze, to jeszcze znajduje czas na pisanie o tym książek i artykułów. Przede wszystkim zaś wykłada na Wydziale Rodziny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Kalifornijskiego, jest konsultantką w państwowych Centrach Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), dyrektorką medyczną centrum szkoleniowego California Prevention Training Center, chętnie wciela się także w rolę prelegentki na spotkaniach z młodzieżą.

Polityka 33.2021 (3325) z dnia 10.08.2021; Nauka i cywilizacja; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Świdrujący seks"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021