Nauka

Po co się szczepić?

Lektury dla antyszczepionkowców

Według sondaży ponad jedna piąta Polaków w ogóle nie zamierza się zaszczepić przeciw Covid-19. Według sondaży ponad jedna piąta Polaków w ogóle nie zamierza się zaszczepić przeciw Covid-19. bizoo_n / PantherMedia
Szukając rzetelnej odpowiedzi na to pytanie, warto sięgnąć po jedną z ciekawszych książek poświęconych kontrowersjom wokół szczepień.
Książka prof. Krawczyk zawiera odpowiedzi na chyba wszystkie istotne pytania o szczepienia, a jest przeznaczona dla każdego czytelnika i nie wymaga jakiejś ponadprzeciętnej wiedzy, np. z biologii. Książka prof. Krawczyk zawiera odpowiedzi na chyba wszystkie istotne pytania o szczepienia, a jest przeznaczona dla każdego czytelnika i nie wymaga jakiejś ponadprzeciętnej wiedzy, np. z biologii.

Polska – jak informowały ostatnio media – rozważa odsprzedanie innym krajom 5 mln dawek szczepionek przeciw Covid-19. Ta liczba może jednak wzrosnąć, i to znacznie, bo w sumie będziemy chcieli się pozbyć nawet 40 mln dawek. Dlaczego? Główny powód to malejące z tygodnia na tydzień zainteresowanie przyjęciem preparatów chroniących przed koronawirusem. Dlatego władze państwowe i samorządowe głowią się, jak zachęcić ludzi do szczepień. Jednym ze sposobów jest przygotowana przez rząd loteria, w której można wygrać m.

Polityka 34.2021 (3326) z dnia 17.08.2021; Nauka i cywilizacja; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Po co się szczepić?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021