Nauka

Klątwa rodziny Galvinów

Klątwa schizofrenii w rodzinie Galvinów

Państwo Galvin z synami w Akademii Sił Powietrznych USA, 1961 r. Córki urodziły się w 1962 i 1965 r. Państwo Galvin z synami w Akademii Sił Powietrznych USA, 1961 r. Córki urodziły się w 1962 i 1965 r. Penguin Random House
Jak pogodzić miłość, cierpienie i nadzieję? Z tym wyzwaniem musiało zmierzyć się małżeństwo Dona i Mimi Galvinów oraz ich dwanaścioro dzieci. U sześciu chłopców zdiagnozowano bowiem schizofrenię.
materiały prasowe

Podobno nieszczęścia chodzą parami, ale bolesne tajemnice domu z przedmieść Colorado Springs dowodzą, że nawet najbardziej złowieszcze aforyzmy nie oddają prawdy o tym, co może przynieść życie. Kiedy w grudniu 1944 r. 20-letnia Mimi Blayney wychodziła za mąż za równie młodego Dona Galvina – a byli parą już od sześciu lat, odkąd poznali się w szkole średniej – mieli przed sobą, mimo trwającej jeszcze drugiej wojny światowej, obiecującą przyszłość. Byli ludźmi śmiałymi (pobierali się na przekór woli rodziców, ale ich pierwszy syn był już w drodze, czym tłumaczyli swój pośpiech) i pełnymi optymizmu.

Polityka 40.2021 (3332) z dnia 28.09.2021; Nauka i cywilizacja; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Klątwa rodziny Galvinów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021