Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Nauka

Umysł tyrana. Co siedzi w głowie Putina

Umysł tyrana. „Oszalał”? „Psychopata”? Co siedzi w głowie Putina

„Gdy tylko Putin czuje, że jego pozycja polityczna jest zagrożona, zmienia postawę na bardziej autorytarną i bezwzględną.” „Gdy tylko Putin czuje, że jego pozycja polityczna jest zagrożona, zmienia postawę na bardziej autorytarną i bezwzględną.” Sergey Guneev / Sputnik / EAST NEWS
Rosyjski prezydent to racjonalny psychopata, ale skłonny do bardzo niebezpiecznych działań i zagrożony paranoją – mówi dr Dean A. Haycock, neurobiolog i popularyzator nauki oraz autor książki o umysłach tyranów.
Wizerunek Putlera – hybrydy Putina z Hitlerem – coraz częściej pojawiający się na antywojennych demonstracjach.Wojciech Stróżyk/Reporter Wizerunek Putlera – hybrydy Putina z Hitlerem – coraz częściej pojawiający się na antywojennych demonstracjach.

MARCIN ROTKIEWICZ: – Niemal cały świat zastanawia się nad stanem umysłu Władimira Putina. Pojawiają się w tym kontekście skrajnie odmienne oceny: od „oszalał”, „to oderwany od rzeczywistości megaloman” po „zimny psychopata realizujący konsekwentnie swój plan”. Czy snucie tego typu domysłów ma w ogóle sens, skoro nikt nie może bezpośrednio zbadać kondycji psychicznej Putina, co jest koniecznym warunkiem postawienia rzetelnej diagnozy?
DEAN HAYCOCK: – Ma.

Polityka 12.2022 (3355) z dnia 15.03.2022; Nauka i cywilizacja; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Umysł tyrana. Co siedzi w głowie Putina"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >