Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Znów wróciło UFO

UFO wróciło! Skąd wzmożona fascynacja obcymi i co tak naprawdę widać na filmikach

Nagranie domniemanego niezidentyfikowanego obiektu latającego „GIMBAL”. Nagranie domniemanego niezidentyfikowanego obiektu latającego „GIMBAL”. Pentagon
Czy amerykańskie myśliwce rzeczywiście sfilmowały statki obcych? Skąd się bierze ogromne zainteresowanie kosmitami? Rozmowa z Mickiem Westem, badaczem zjawiska UFO.
Nagranie obiektu „GOFAST”.Pentagon Nagranie obiektu „GOFAST”.

MARCIN ROTKIEWICZ: – David Grusch, były oficer amerykańskiego wywiadu wojskowego, zeznał niedawno przed komisją Kongresu, że USA prowadzą supertajny program: badają statki kosmitów oraz ich ciała. Jak traktować takie rewelacje?
MICK WEST: Na pewno są to niezwykłe tezy wymagające niezwykłych dowodów. Grusch nie przedstawił żadnego. Opowiadał o tym, co usłyszał od innych osób. Przypomina to historie z wczesnych lat 50., kiedy pojawiło się wielu podobnych „sygnalistów” mówiących o tajnych programach UFO. Wtedy też lada moment miały zostać ujawnione przełomowe informacje, ale nic takiego się nie wydarzyło.

W telewizji NewsNation Grusch mówił jeszcze bardziej szokujące rzeczy niż w Kongresie.
Twierdził m.in., że niektórzy obcy mordują ludzi. Podobnie jak służby specjalne, chcące utrzymać informacje o UFO w sekrecie. I że pojazdy kosmitów przybywają do nas z innego wymiaru i są wielkości boiska, choć z zewnątrz wydają się znacznie mniejsze. Co ciekawe, jeden z nich miał zostać zestrzelony we Włoszech jeszcze w 1933 r., a papież Pius XII przekazał tę informację Stanom Zjednoczonym. Dzięki pomocy Watykanu obiekt został przetransportowany do USA w 1944 lub 1945 r.

Zdaniem Gruscha, realizowana jest też wyrafinowana kampania dezinformacyjna. O supertajnym programie nie wie nawet prezydent USA – jest traktowany przez konspiracjonistów jako osoba zbyt krótko piastująca swoją funkcję, by powierzać jej tak newralgiczne informacje.

Brzmi to jak kalka z klasycznych ufologicznych teorii spiskowych lub seriali typu „Z Archiwum X”. Tyle że tu wypowiada się – pod przysięgą – były oficer wywiadu i odznaczony weteran z Afganistanu. W dodatku występujący oficjalnie jako sygnalista, czyli osoba informująca o naruszeniu prawa.

Polityka 37.2023 (3430) z dnia 05.09.2023; Nauka ProjektPulsar.pl; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Znów wróciło UFO"
Reklama