Nagrody Naukowe

Nagrody Naukowe POLITYKI 2018

Przekaż 1% podatku Fundacji Tygodnika POLITYKA

W kwietniu startujemy z 18. edycją Nagród. W kwietniu startujemy z 18. edycją Nagród. Polityka
Do udziału w tegorocznej edycji Nagród Naukowych zapraszamy młodych naukowców w kwietniu. A naszych Czytelników zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na fundusz stypendialny.
Laureaci Nagród Naukowych POLITYKI 2017Leszek Zych/Polityka Laureaci Nagród Naukowych POLITYKI 2017
Posiedzenie Kapituły ProfesorskiejPolityka Posiedzenie Kapituły Profesorskiej
Posiedzenie Kapituły ObywatelskiejPolityka Posiedzenie Kapituły Obywatelskiej
Polityka

Drodzy Czytelnicy! Jeśli zamierzają Państwo przeznaczyć 1% podatku dochodowego za rok 2017 na szlachetny cel, to zachęcamy do przekazania tych środków na rzecz Fundacji Tygodnika POLITYKA, posiadającej status organizacji pożytku publicznego. Pieniądze, zebrane m.in. z Państwa darowizn, przeznaczone zostaną na cele statutowe Fundacji, przede wszystkim na stypendia dla młodych naukowców.

To właśnie m.in. dzięki Państwa wpłatom w ciągu 18 lat istnienia programu przekazaliśmy w ręce 302 młodych zdolnych naukowców blisko 6 mln 400 tys. zł. Więcej o programie i jego laureatach znajdą Państwo na stronie: www.polityka.pl/stypendia

Aby przekazać 1% na Nagrody Naukowe POLITYKI, wystarczy w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego (PIT) podać nazwę naszej Fundacji i jej KRS oraz kwotę stanowiącą równowartość 1% podatku. Pieniądze przekaże fundacji Urząd Skarbowy.

Niezbędne dane do PIT:

Nazwa Fundacji: Fundacja Tygodnika POLITYKA
02-309 Warszawa, ul. Słupecka 6

KRS: 0000104137

***

Fundacja Tygodnika POLITYKA od 2001 roku prowadzi program stypendialny skierowany do młodych naukowców „Zostańcie z nami!” – od 2011 roku pod nazwą Nagrody Naukowe POLITYKI. Poprzez akcję prowadzoną na łamach tygodnika POLITYKA promujemy wartościowy wzór kariery na przekór popkulturowym trendom, akcentując intelekt i pracowitość, które niepostrzeżenie stały się walorami drugorzędnymi. Poszukujemy osób, które w ciągu ostatniego roku, dwóch minęły ważny kamień milowy w życiu zawodowym. Nie zamykamy listy możliwych dokonań: może to być praca doktorska, habilitacyjna, książka, ważny artykuł naukowy, zakończenie badań albo ich rozpoczęcie, zbudowanie zespołu, objęcie istotnej funkcji w instytucji naukowej.

Spośród setek kandydatur co roku wyłaniamy 15 finalistów w pięciu dziedzinach nauki. Piątka najlepszych otrzymuje stypendia naukowe, a pozostała dziesiątka nagrody finałowe. Przez 18 lat trwania akcji dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników POLITYKI, którzy wpłacali na akcję 1%, Fundacja Tygodnika POLITYKA wsparła 302 naukowców kwotą blisko 6 mln 400 tys. zł.

Program stypendialny Fundacji Tygodnika POLITYKA zyskał uznanie, stał się rozpoznawalną marką, honorowaną jako pełnoprawne wyróżnienie naukowe, które młodzi naukowcy eksponują w swoich zawodowych życiorysach.

Nasza akcja stypendialna doceniana jest także przez instytucje i organizacje związane z edukacją i nauką. W 2012 roku redakcja POLITYKI otrzymała tytuł POPULARYZATORA NAUKI w VIII edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – między innymi za prowadzenie Nagród Naukowych POLITYKI.

W roku 2013 Fundacja Tygodnika POLITYKA została laureatem konkursu DOBRE STYPENDIA w kategorii „Programy stypendialne firm” za organizację Nagród Naukowych POLITYKI. Otrzymała również od organizatorów konkursu (Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności) nagrodę specjalną za wieloletnią i konsekwentną realizację programu, stanowiącego szczególny wkład w rozwój kapitału intelektualnego kraju.

***

Zasady ubiegania się o stypendium oraz wyłaniania laureatów określa Regulamin przyznawania stypendiów Fundacji Tygodnika POLITYKA, zatwierdzony przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Stypendia Nagrody Naukowe POLITYKI otrzymuje pięciu naukowców reprezentujących pięć dziedzin:

  • Nauki humanistyczne
  • Nauki ścisłe
  • Nauki społeczne
  • Nauki o życiu
  • Nauki techniczne

Laureaci wyłaniani są dwuetapowo przez dwie Kapituły.

Reklama
Reklama