Nagrody Naukowe POLITYKI 2023
Przekaż 1,5 % podatku Fundacji Tygodnika POLITYKA
Drodzy Czytelnicy! Jeśli zamierzają Państwo przeznaczyć 1,5 % podatku dochodowego za rok 2022 na szlachetny cel, to zachęcamy do przekazania tych środków na rzecz Fundacji Tygodnika POLITYKA, posiadającej status organizacji pożytku publicznego. Pieniądze, zebrane m.in. z Państwa darowizn, przeznaczone zostaną na cele statutowe Fundacji - na stypendia dla młodych naukowców.
23. edycję programu stypendialnego ogłosimy w kwietniu 2023 roku, a Nagrody Naukowe wręczymy w październiku.
W ciągu 22 lat dzięki pomocy partnerów finansowych - firm, fundacji i stowarzyszeń - oraz czytelników POLITYKI, którzy wpłacali na nasz program darowizny i 1% podatku (od tego roku 1,5 %), Fundacja Tygodnika POLITYKA wsparła 362 naukowców kwotą ponad 6 mln 875 tys. zł!
Więcej o programie i jego laureatach znajdą Państwo na stronie: www.polityka.pl/stypendia
Aby przekazać 1,5 % na Nagrody Naukowe POLITYKI, wystarczy w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego (PIT) podać numer KRS naszej Fundacji oraz kwotę stanowiącą równowartość 1,5 % podatku. Pieniądze przekaże Fundacji Urząd Skarbowy.
Niezbędne dane do PIT:
Nazwa Fundacji: Fundacja Tygodnika POLITYKA
02-309 Warszawa, ul. Słupecka 6
KRS: 0000104137 |
Można także przekazać darowiznę na rachunek bankowy Fundacji:
15 1240 6003 1111 0000 4942 6458, prowadzony przez Bank PEKAO SA
z dopiskiem: „Nagrody Naukowe POLITYKI”
***
Fundacja Tygodnika POLITYKA od 2001 roku prowadzi program stypendialny skierowany do młodych naukowców „Zostańcie z nami!” – od 2011 roku pod nazwą Nagrody Naukowe POLITYKI. Poprzez akcję prowadzoną na łamach tygodnika POLITYKA promujemy wartościowy wzór kariery na przekór popkulturowym trendom, akcentując intelekt i pracowitość, które niepostrzeżenie stały się walorami drugorzędnymi. Poszukujemy osób, które w ciągu ostatniego roku, dwóch minęły ważny kamień milowy w życiu zawodowym. Nie zamykamy listy możliwych dokonań: może to być praca doktorska, habilitacyjna, książka, ważny artykuł naukowy, zakończenie badań albo ich rozpoczęcie, zbudowanie zespołu, objęcie istotnej funkcji w instytucji naukowej.
Spośród setek kandydatur co roku wyłaniamy 15 finalistów w pięciu dziedzinach nauki. Piątka najlepszych otrzymuje stypendia naukowe, a pozostała dziesiątka nagrody finałowe. Przez 22 lata trwania akcji dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników POLITYKI, którzy wpłacali na akcję 1%, Fundacja Tygodnika POLITYKA wsparła 362 naukowców kwotą ponad 6.875.000 zł.
Program stypendialny Fundacji Tygodnika POLITYKA zyskał uznanie, stał się rozpoznawalną marką, honorowaną jako pełnoprawne wyróżnienie naukowe, które młodzi naukowcy eksponują w swoich zawodowych życiorysach.
Nasza akcja stypendialna doceniana jest także przez instytucje i organizacje związane z edukacją i nauką. W 2012 roku redakcja POLITYKI otrzymała tytuł POPULARYZATORA NAUKI w VIII edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – między innymi za prowadzenie Nagród Naukowych POLITYKI.
W roku 2013 Fundacja Tygodnika POLITYKA została laureatem konkursu DOBRE STYPENDIA w kategorii „Programy stypendialne firm” za organizację Nagród Naukowych POLITYKI. Otrzymała również od organizatorów konkursu (Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności) nagrodę specjalną za wieloletnią i konsekwentną realizację programu, stanowiącego szczególny wkład w rozwój kapitału intelektualnego kraju.
***
Zasady ubiegania się o stypendium oraz wyłaniania laureatów określa Regulamin przyznawania stypendiów Fundacji Tygodnika POLITYKA.
Stypendia Nagrody Naukowe POLITYKI otrzymuje pięciu naukowców reprezentujących pięć dziedzin:
- Nauki humanistyczne
- Nauki ścisłe
- Nauki społeczne
- Nauki o życiu
- Nauki techniczne
Laureaci wyłaniani są dwuetapowo przez dwie Kapituły.
Zapraszamy na stronę: polityka.pl/stypendia