Laureaci Nagród Naukowych Polityki 2017

Czterej plus jedna
Nagrody Naukowe POLITYKI trafiły do pięciu młodych, świetnie zapowiadających się badaczy. Życzymy, by stały się one dla nich przepustką do światowej kariery.
Laureaci i finaliści 17. edycji programu
Tadeusz Późniak, Leszek Zych/Polityka

Laureaci i finaliści 17. edycji programu

Polska nauka, ze względu na reformy zapowiadane przez ministra Jarosława Gowina, jest na zakręcie. Czy młodzi naukowcy skorzystają na tych zmianach, jak głoszą szumne zapowiedzi – przyszłość pokaże, my robimy swoje i jak co roku, od 17 lat, znów przyznaliśmy Nagrody Naukowe POLITYKI 15 utalentowanym badaczom. Dziesięcioro z nich dostało nagrody finałowe po 5 tys. zł, a pięcioro uhonorowaliśmy nagrodami głównymi w wysokości 20 tys. zł. Z pieniędzy tych nikt nie musi się rozliczać, są po prostu nagrodą za osiągnięcia naukowe, którą można przeznaczyć na cokolwiek – książki, komputer, wycieczkę do Włoch, opiekunkę do dziecka (ta ostatnia może się przydać, bo kilku finalistów na galę przybyło ze swoimi latoroślami).

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj