Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nagrody Naukowe

Miłosz Kadziński

Miłosz Kadziński finalistą Nagród Naukowych POLITYKI

Miłosz Kadziński Miłosz Kadziński Leszek Zych / Polityka
Opracowana przez niego metodyka w sposób twórczy łączy sztuczną inteligencję i teorię decyzji z programowaniem matematycznym i symulacjami komputerowymi.

Rocznik 1984. Adiunkt w Zakładzie Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Jest informatykiem zajmującym się analizą decyzji wielokryterialnych, ważnym nurtem sztucznej inteligencji o zastosowaniach typowych dla dziedziny ekonomii. Złożoność rzeczywistych problemów decyzyjnych skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na nowe metody przetwarzania danych do postaci wniosków użytecznych przy podejmowaniu decyzji, co przekłada się na ich wartość społeczną i ekonomiczną. Opracowane przez dr. Kadzińskiego interaktywne metody wspomagania decyzji znalazły zastosowania w gospodarce przestrzennej, nanotechnologii, ochronie środowiska, medycynie, transporcie, np. przy wyborze programu regeneracji opuszczonych linii kolejowych w Piemoncie, w analizie ryzyka pustynnienia w Iranie czy ocenie dostawców dla hinduskich firm z sektora spożywczego, tekstylnego i motoryzacyjnego.

Działający na skalę międzynarodową badacz ma znakomitą reputację w środowisku naukowym, we współpracy z ponad 40 uczonymi z całego świata opublikował ponad 40 artykułów w periodykach z tzw. listy filadelfijskiej. Jest kierownikiem czterech projektów badawczych oraz laureatem wielu nagród krajowych i międzynarodowych.

Reklama
Reklama