Nagrody Naukowe

Rozdaliśmy stypendia! Gala wręczenia 22. Nagród Naukowych

Pamiątkowe selfie: Mateusz Spałek, Żaneta Świderska-Chadaj, Joanna Rak, Karolina Ćwiek-Rogalska i Małgorzata Włodarczyk-Biegun Pamiątkowe selfie: Mateusz Spałek, Żaneta Świderska-Chadaj, Joanna Rak, Karolina Ćwiek-Rogalska i Małgorzata Włodarczyk-Biegun Leszek Zych / Polityka
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W niedzielę 16 października po raz 22. przyznaliśmy stypendia młodym zdolnym naukowcom w ramach programu zapoczątkowanego na łamach „Polityki” pod hasłem „Zostańcie z nami!” w 2001 r. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznego skrótu ze wspólnie spędzonego niedzielnego popołudnia w towarzystwie wybitnych naukowców i tych, którzy razem z nami doceniają siłę i wagę nauki.

Goście się zbierają, napięcie rośnie.PolitykaGoście się zbierają, napięcie rośnie.
Dr Irena Eris, jurorka i fundatorka programu, z prof. Tomaszem Szapirą, przewodniczącym Kapituły ProfesorskiejPolitykaDr Irena Eris, jurorka i fundatorka programu, z prof. Tomaszem Szapirą, przewodniczącym Kapituły Profesorskiej
Finaliści w kategorii nauk humanistycznych, dr Paweł Korpal i dr Karolina Ćwiek-Rogalska, chyba się już znają.PolitykaFinaliści w kategorii nauk humanistycznych, dr Paweł Korpal i dr Karolina Ćwiek-Rogalska, chyba się już znają.
Galę poprowadzili red. Agnieszka Krzemińska, dziennikarka naukowa tygodnika, i jego redaktor naczelny Jerzy Baczyński.PolitykaGalę poprowadzili red. Agnieszka Krzemińska, dziennikarka naukowa tygodnika, i jego redaktor naczelny Jerzy Baczyński.
W tym roku mogliśmy się wreszcie spotkać w większym gronie i mniejszym reżimie sanitarnym.PolitykaW tym roku mogliśmy się wreszcie spotkać w większym gronie i mniejszym reżimie sanitarnym.
Miłosz Bembinow, prezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, które także w tym roku wsparło finansowo Nagrody Naukowe.PolitykaMiłosz Bembinow, prezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, które także w tym roku wsparło finansowo Nagrody Naukowe.
Tzw. sektor vipowski, czyli nasi fundatorzy i jurorzyLeszek Zych/PolitykaTzw. sektor vipowski, czyli nasi fundatorzy i jurorzy
W imieniu Kapituły Obywatelskiej wystąpił Michał Komar, zastępca przewodniczącego Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.PolitykaW imieniu Kapituły Obywatelskiej wystąpił Michał Komar, zastępca przewodniczącego Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Dr Karolina Ćwiek-Rogalska jako pierwsza odpowiadała na trudne i celowo podchwytliwe pytania prowadzących.PolitykaDr Karolina Ćwiek-Rogalska jako pierwsza odpowiadała na trudne i celowo podchwytliwe pytania prowadzących.
Dr Paweł Korpal zapewnił nas, że sztuczna inteligencja nie zastąpi tłumaczy.PolitykaDr Paweł Korpal zapewnił nas, że sztuczna inteligencja nie zastąpi tłumaczy.
Laureatką w kategorii nauk humanistycznych została dr Karolina Ćwiek-Rogalska.PolitykaLaureatką w kategorii nauk humanistycznych została dr Karolina Ćwiek-Rogalska.
Dr hab. Joanna Rak odbiera gratulacje zwycięstwa w kategorii nauk społecznych z rąk prof. Tomasza Szapiry.PolitykaDr hab. Joanna Rak odbiera gratulacje zwycięstwa w kategorii nauk społecznych z rąk prof. Tomasza Szapiry.
Dr Jan K. Nowak, finalista w kategorii nauki o życiuLeszek Zych/PolitykaDr Jan K. Nowak, finalista w kategorii nauki o życiu
Główna nagroda w kategorii nauki o życiu wędruje do dr. n. med. Mateusza Spałka.PolitykaGłówna nagroda w kategorii nauki o życiu wędruje do dr. n. med. Mateusza Spałka.
Dr hab. Krzysztof Jachymski, fizyk teoretyczny, musiał wytłumaczyć się ze sprawy kota, którego miał i nie miał.PolitykaDr hab. Krzysztof Jachymski, fizyk teoretyczny, musiał wytłumaczyć się ze sprawy kota, którego miał i nie miał.
W naukach ścisłych wygrywa dr inż. Małgorzata Włodarczyk-Biegun.PolitykaW naukach ścisłych wygrywa dr inż. Małgorzata Włodarczyk-Biegun.
Dr hab. inż. Maria Kurańska, jedna z trzech finalistek w kategorii nauki technicznePolitykaDr hab. inż. Maria Kurańska, jedna z trzech finalistek w kategorii nauki techniczne
Dr inż. arch. Anna Miśniakiewicz opowiada o konieczności projektowania uwzględniającego potrzeby osób starszych.PolitykaDr inż. arch. Anna Miśniakiewicz opowiada o konieczności projektowania uwzględniającego potrzeby osób starszych.
Michał Komar ogłasza nazwisko laureatki w kategorii nauki techniczne: dr hab. inż. Żanety Świderskiej-Chadaj.PolitykaMichał Komar ogłasza nazwisko laureatki w kategorii nauki techniczne: dr hab. inż. Żanety Świderskiej-Chadaj.
Tradycyjne wspólne zdjęcie laureatów, finalistów, jurorów i fundatorów nagródLeszek Zych/PolitykaTradycyjne wspólne zdjęcie laureatów, finalistów, jurorów i fundatorów nagród
Pamiątkowe zdjęcie dr. Jakuba Ciążeli, geologa, który niespodziewanie został finalistą w kategorii nauk społecznych.Leszek Zych/PolitykaPamiątkowe zdjęcie dr. Jakuba Ciążeli, geologa, który niespodziewanie został finalistą w kategorii nauk społecznych.
Red. Ewa Wilk, prof. Andrzej Jacek Blikle, członek Kapituły Obywatelskiej, oraz prof. Jerzy Duszyński, prezes PANPolitykaRed. Ewa Wilk, prof. Andrzej Jacek Blikle, członek Kapituły Obywatelskiej, oraz prof. Jerzy Duszyński, prezes PAN
Dr inż. arch. Anna Miśniakiewicz i jej gościePolitykaDr inż. arch. Anna Miśniakiewicz i jej goście
Telefony łączą naszych laureatów: Joannę Rak, Żanetę Świderską-Chadaj, Mateusza Spałka i Karolinę Ćwiek-Rogalską.Leszek Zych/PolitykaTelefony łączą naszych laureatów: Joannę Rak, Żanetę Świderską-Chadaj, Mateusza Spałka i Karolinę Ćwiek-Rogalską.
Dr hab. inż. Żaneta Świederska-Chadaj w rozmowie z Miłoszem Bembinowem, prezesem Stowarzyszenia Autorów ZAiKSPolitykaDr hab. inż. Żaneta Świederska-Chadaj w rozmowie z Miłoszem Bembinowem, prezesem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
Karol Jałochowski, redaktor naczelny Pulsara i szef działu naukowego naszego tygodnika, gratuluje laureatom.Leszek Zych/PolitykaKarol Jałochowski, redaktor naczelny Pulsara i szef działu naukowego naszego tygodnika, gratuluje laureatom.
.Polityka.
Więcej na ten temat
Reklama
Reklama