Wywiad POLITYKA.PL: Benjamin Barber o kryzysie

Ocalmy państwo opiekuńcze
O receptach na wyjście z kryzysu, manipulatorskich mediach, odpowiedzialnych i rozsądnych Chinach oraz strachliwych politykach, którzy boją się własnych obywateli - w specjalnym wywiadzie dla serwisu POLITYKA.PL mówi znany amerykański politolog Benjamin R. Barber.
W latach 90. Barber ostrzegał, że świat radykalnego islamu idzie kursem kolizyjnym na świat Zachodu. 11 września okazało się, że miał rację.
Paweł Kozioł/Agencja Gazeta

W latach 90. Barber ostrzegał, że świat radykalnego islamu idzie kursem kolizyjnym na świat Zachodu. 11 września okazało się, że miał rację.

Benjamin R. Barber pracuje na stanowisku profesora w College Park School of Public Policy na uniwersytecie w Maryland. Jest też prezesem i dyrektorem międzynarodowej organizacji  CivWorld. Jako teoretyk polityki jest propagatorem ponownego skupienia się na społecznościach obywatelskich i obywatelstwie zaangażowanym - jako na narzędziach budowania efektywnej demokracji. Znany najlepiej dzięki wydanej w 1996 r. książce pt. „Dżihad kontra McŚwiat”. Ostatnio wydał w Polsce książkę „Skonsumowani”, w której przygląda się światu „stotalizowanemu" przez rynek i z niepokojem obserwuje, że w pogoni za zyskiem współczesne gospodarki krajów rozwiniętych coraz bardziej koncentrują się nie tyle na zaspokajaniu potrzeb, co na ich stwarzaniu.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną