Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Edukator Ekonomiczny - wiedza na czas kryzysu

Ann Thomas / Corbis
Zapraszamy do kolejnej edycji Edukatora Ekonomicznego POLITYKI i Narodowego Banku Polskiego

Światowy kryzys finansowy trwa już piąty rok i ciągle przeraża. Wciągnął niemal w całości Europę, nadal gnębi Amerykę, rujnuje nadzieje gospodarcze wiązane do niedawna z Azją. Przez ostatnie kilka lat organizacjom międzynarodowym, bankom centralnym i rządom najważniejszych państw udało się uniknąć najgorszego w postaci bankructwa dużej części międzynarodowego systemu finansowego, ale niewykluczone, że to tylko odroczenie wyroku. Świat, w tym także Polskę, czekają kolejne trudne lata. Czy można się do nich przygotować?

Na to pytanie będziemy się starać odpowiedzieć w kolejnym cyklu Edukatorów Ekonomicznych, przygotowanych przez POLITYKĘ wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim. Wychodzimy z założenia, że tylko wiedza pozwoli zrozumieć mechanizmy rządzące globalną gospodarką oraz interpretować docierające do nas codziennie - niejednokrotnie sprzeczne - informacje o kondycji ekonomicznej Polski i innych krajów.

Artykuły z cyklu Edukator Ekonomiczny będą publikowane co cztery tygodnie w drukowanej POLITYCE, będzie je również można znaleźć w wydaniach elektronicznych oraz w Polityce Cyfrowej.

Przygotowaliśmy również specjalną stronę w naszym serwisie, gdzie zbieramy wszystkie materiały dotąd opublikowane w naszym cyklu. Zachęcamy do odwiedzenia: www.polityka.pl/rynek/edukatorekonomiczny >>

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Kim pan jest, panie W.? Skąd się wziął i na czym dorobił cichy bohater afery taśmowej

Cała Polska usłyszała o zeznaniach Marcina W. Najpierw, że Marek Falenta sprzedał Rosjanom słynne „taśmy prawdy”; potem, że Michał Tusk przyjął 600 tys. euro łapówki. Ale równie ciekawe jak zeznania są biznesy Marcina W. I jego związki z CBA.

Marek Czarkowski
05.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną