Rynek

Edukator Ekonomiczny - wiedza na czas kryzysu

Ann Thomas / Corbis
Zapraszamy do kolejnej edycji Edukatora Ekonomicznego POLITYKI i Narodowego Banku Polskiego

Światowy kryzys finansowy trwa już piąty rok i ciągle przeraża. Wciągnął niemal w całości Europę, nadal gnębi Amerykę, rujnuje nadzieje gospodarcze wiązane do niedawna z Azją. Przez ostatnie kilka lat organizacjom międzynarodowym, bankom centralnym i rządom najważniejszych państw udało się uniknąć najgorszego w postaci bankructwa dużej części międzynarodowego systemu finansowego, ale niewykluczone, że to tylko odroczenie wyroku. Świat, w tym także Polskę, czekają kolejne trudne lata. Czy można się do nich przygotować?

Na to pytanie będziemy się starać odpowiedzieć w kolejnym cyklu Edukatorów Ekonomicznych, przygotowanych przez POLITYKĘ wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim. Wychodzimy z założenia, że tylko wiedza pozwoli zrozumieć mechanizmy rządzące globalną gospodarką oraz interpretować docierające do nas codziennie - niejednokrotnie sprzeczne - informacje o kondycji ekonomicznej Polski i innych krajów.

Artykuły z cyklu Edukator Ekonomiczny będą publikowane co cztery tygodnie w drukowanej POLITYCE, będzie je również można znaleźć w wydaniach elektronicznych oraz w Polityce Cyfrowej.

Przygotowaliśmy również specjalną stronę w naszym serwisie, gdzie zbieramy wszystkie materiały dotąd opublikowane w naszym cyklu. Zachęcamy do odwiedzenia: www.polityka.pl/rynek/edukatorekonomiczny >>

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Gra o tron u Zygmunta Solorza. Co dalej z Polsatem i całym jego imperium, kto tu walczy i o co

Gdyby Zygmunt Solorz postanowił po prostu wydziedziczyć troje swoich dzieci, a majątek przekazać nowej żonie, byłaby to prywatna sprawa rodziny. Ale sukcesja dotyczy całego imperium Solorza, awantura w rodzinie może je pogrążyć. Może mieć też skutki polityczne.

Joanna Solska
03.10.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną