Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Gwiazdy uczą Polaków ekonomii

Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska i Wojciech Pokora i Jakub Jankiewicz - w obsadzie nowego serialu. Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska i Wojciech Pokora i Jakub Jankiewicz - w obsadzie nowego serialu. I. Sobieszczuk / TVP
Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska i Wojciech Pokora w scenkach z dnia codziennego tłumaczą różnorodne procesy ekonomiczne. „Spokojnie, to tylko ekonomia!” to dwadzieścia odcinków wiedzy o finansach w pigułce. Nowy serial już od 1 lutego, o godz. 20.20 w Jedynce.
„Spokojnie, to tylko ekonomia!” to dwadzieścia odcinków wiedzy o finansach w pigułce.I. Sobieszczuk/TVP „Spokojnie, to tylko ekonomia!” to dwadzieścia odcinków wiedzy o finansach w pigułce.

Serial przedstawi widzom różnorodne zagadnienia dotyczące finansów. Mogą one być przydatne przy rozwiązywaniu Wielkiego Testu z Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się 25 lutego 2013 r., godz. 20.20 w Jedynce. Tradycyjnie, tak jak w poprzednich testach w studiu rywalizować będą ze sobą znani politycy, artyści, sportowcy i dziennikarze, walcząc o nagrodę pieniężną, którą przekażą na szczytny cel. Wśród gwiazd wystąpią m.in.: Tomasza Karolaka, Joannę Fraszyńską, Wojciecha Pokorę, Weronikę Rosati, Edytę Herbuś.

Osoby, które ukończyły 18 lat i chciałyby wziąć udział w teście i wygrać 20 tys. złotych Jedynka zaprasza 25 lutego 2012 r. do Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, ul. Rewolucji 1905 r. nr 52. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 11.00. Do testu mogą przystąpić też internauci, którzy będą mogli rozwiązywać test na stronie www.interia.pl oraz na urządzeniach mobilnych. Dla internautów przewidziane są oddzielne nagrody.

Widowisko, w którym zaproszeni do studia goście oraz widzowie będą odpowiadać na pytania dotyczące ekonomii, m.in.: czy można zostać milionerem powierzając oszczędności parabankom, które obiecują wysokie oprocentowanie? Jak racjonalnie planować domowe wydatki, aby nie zbankrutować? Program poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

W programie znajdą się także artystyczne niespodzianki, które pozwolą ostudzić emocje między kolejnymi rundami pytań i zrelaksować się przed dalszą rywalizacją.

W internetowym quizie wiedzy ekonomicznej można wygrać jest: 5 tys. złotych, boxy DVD z produkcjami Telewizji Polskiej i inne cenne nagrody. Informacje na stronie: www.wielkitestwiedzyekonomicznej.tvp.pl

Projekt realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Legendarny Boeing 747 przechodzi do historii

Po ponad półwieczu dominacji na niebie do historii przechodzi Boeing 747, Jumbo Jet. Samolot, który zmienił lotnictwo cywilne. I świat.

Olaf Szewczyk
21.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną