Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Gwiazdy uczą Polaków ekonomii

Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska i Wojciech Pokora i Jakub Jankiewicz - w obsadzie nowego serialu. Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska i Wojciech Pokora i Jakub Jankiewicz - w obsadzie nowego serialu. I. Sobieszczuk / TVP
Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska i Wojciech Pokora w scenkach z dnia codziennego tłumaczą różnorodne procesy ekonomiczne. „Spokojnie, to tylko ekonomia!” to dwadzieścia odcinków wiedzy o finansach w pigułce. Nowy serial już od 1 lutego, o godz. 20.20 w Jedynce.
„Spokojnie, to tylko ekonomia!” to dwadzieścia odcinków wiedzy o finansach w pigułce.I. Sobieszczuk/TVP „Spokojnie, to tylko ekonomia!” to dwadzieścia odcinków wiedzy o finansach w pigułce.

Serial przedstawi widzom różnorodne zagadnienia dotyczące finansów. Mogą one być przydatne przy rozwiązywaniu Wielkiego Testu z Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się 25 lutego 2013 r., godz. 20.20 w Jedynce. Tradycyjnie, tak jak w poprzednich testach w studiu rywalizować będą ze sobą znani politycy, artyści, sportowcy i dziennikarze, walcząc o nagrodę pieniężną, którą przekażą na szczytny cel. Wśród gwiazd wystąpią m.in.: Tomasza Karolaka, Joannę Fraszyńską, Wojciecha Pokorę, Weronikę Rosati, Edytę Herbuś.

Osoby, które ukończyły 18 lat i chciałyby wziąć udział w teście i wygrać 20 tys. złotych Jedynka zaprasza 25 lutego 2012 r. do Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, ul. Rewolucji 1905 r. nr 52. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 11.00. Do testu mogą przystąpić też internauci, którzy będą mogli rozwiązywać test na stronie www.interia.pl oraz na urządzeniach mobilnych. Dla internautów przewidziane są oddzielne nagrody.

Widowisko, w którym zaproszeni do studia goście oraz widzowie będą odpowiadać na pytania dotyczące ekonomii, m.in.: czy można zostać milionerem powierzając oszczędności parabankom, które obiecują wysokie oprocentowanie? Jak racjonalnie planować domowe wydatki, aby nie zbankrutować? Program poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

W programie znajdą się także artystyczne niespodzianki, które pozwolą ostudzić emocje między kolejnymi rundami pytań i zrelaksować się przed dalszą rywalizacją.

W internetowym quizie wiedzy ekonomicznej można wygrać jest: 5 tys. złotych, boxy DVD z produkcjami Telewizji Polskiej i inne cenne nagrody. Informacje na stronie: www.wielkitestwiedzyekonomicznej.tvp.pl

Projekt realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną