Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Zwody z wódą

Wojna ze skażonym alkoholem

Jak Polska długa i szeroka wciąż kwitnie, podobnie jak w latach 90. XX w., proceder nielegalnej produkcji wódek i spirytusu. Jak Polska długa i szeroka wciąż kwitnie, podobnie jak w latach 90. XX w., proceder nielegalnej produkcji wódek i spirytusu. Piotr Bławicki / EAST NEWS
Przez Polskę płynie rzeka skażonego spirytusu, który w cudowny sposób zmienia się w śmiertelnie groźny alkohol spożywczy. Organy państwa wygrywają z gangami spirytusowymi bitwy, ale przegrywają wojnę. Czy ratunkiem będą chipy?
Ministerstwo Finansów uspokaja, że w Polsce nielegalny obrót nie stanowi zagrożenia ani dla konsumentów, ani dla budżetu państwa.Leszek Zych/Polityka Ministerstwo Finansów uspokaja, że w Polsce nielegalny obrót nie stanowi zagrożenia ani dla konsumentów, ani dla budżetu państwa.

Kilka zdarzeń z ostatnich miesięcy:

• Marzec 2013 r. – policjanci z Cieszyna rozbijają siedmioosobową grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją alkoholu. Jej działalność miała narazić budżet na stratę ok. 3,5 mln zł. Grupa odkażała spirytus przeznaczony do spryskiwaczy i podpałek grillowych. Potem dodawano wodę i aromaty smakowe, po czym rozlewano alkohol do butelek z etykietami znanych wódek. W pomieszczeniach produkcyjnych znaleziono etykiety, oryginalne korki i korkownice.

Polityka 12.2013 (2900) z dnia 19.03.2013; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Zwody z wódą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >