Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Zwody z wódą

Wojna ze skażonym alkoholem

Jak Polska długa i szeroka wciąż kwitnie, podobnie jak w latach 90. XX w., proceder nielegalnej produkcji wódek i spirytusu. Jak Polska długa i szeroka wciąż kwitnie, podobnie jak w latach 90. XX w., proceder nielegalnej produkcji wódek i spirytusu. Piotr Bławicki / EAST NEWS
Przez Polskę płynie rzeka skażonego spirytusu, który w cudowny sposób zmienia się w śmiertelnie groźny alkohol spożywczy. Organy państwa wygrywają z gangami spirytusowymi bitwy, ale przegrywają wojnę. Czy ratunkiem będą chipy?
Ministerstwo Finansów uspokaja, że w Polsce nielegalny obrót nie stanowi zagrożenia ani dla konsumentów, ani dla budżetu państwa.Leszek Zych/Polityka Ministerstwo Finansów uspokaja, że w Polsce nielegalny obrót nie stanowi zagrożenia ani dla konsumentów, ani dla budżetu państwa.

Kilka zdarzeń z ostatnich miesięcy:

• Marzec 2013 r. – policjanci z Cieszyna rozbijają siedmioosobową grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją alkoholu. Jej działalność miała narazić budżet na stratę ok. 3,5 mln zł. Grupa odkażała spirytus przeznaczony do spryskiwaczy i podpałek grillowych. Potem dodawano wodę i aromaty smakowe, po czym rozlewano alkohol do butelek z etykietami znanych wódek. W pomieszczeniach produkcyjnych znaleziono etykiety, oryginalne korki i korkownice.

Polityka 12.2013 (2900) z dnia 19.03.2013; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Zwody z wódą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021