Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

20 lat później

Dwudziesta Lista 500 największych polskich firm sektora przemysłu, handlu i usług. Dwudziesta Lista 500 największych polskich firm sektora przemysłu, handlu i usług. Marek Sobczak / Polityka
To już dwudziesta Lista 500 największych polskich firm sektora przemysłu, handlu i usług, którą przygotowała redakcja POLITYKI.
Dystans między starą Unią a Polską stopniowo się zmniejsza, a minione lata na pewno nie zostały zmarnowane.Marek Sobczak/Polityka Dystans między starą Unią a Polską stopniowo się zmniejsza, a minione lata na pewno nie zostały zmarnowane.

Z tej okazji przedstawiając bieżące wyniki czołowych spółek, przyglądamy się też zmianom, które nastąpiły w polskiej gospodarce przez te dwie dekady. Również dlatego, że znowu weszła ona w ostry wiraż. Dzisiaj ma już oczywiście inny kształt i inne problemy związane głównie z europejskim kryzysem, ale emocji i tym razem nie brakuje.

W 1993 r. gdy ukazywała się pierwsza Lista 500, Polska przygotowywała się do złożenia wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej.

Polityka 20.2013 (2907) z dnia 14.05.2013; Lista 500; s. 60
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >