Rynek

Cięcie kartą

Z kartą łatwiej, ale nie taniej

Wielu klientów pogodziło się z faktem, że karty w Polsce akceptowane są w większych sklepach, ale nie w małych. Wielu klientów pogodziło się z faktem, że karty w Polsce akceptowane są w większych sklepach, ale nie w małych. Corbis
Politycy postanowili pomóc w upowszechnianiu kart płatniczych w Polsce. Szykują w tej sprawie odrębną ustawę. Na planowanej przymusowej obniżce interchange, czyli opłaty pobieranej przez banki, zyskać mają sklepy, a stracić instytucje finansowe. Dla klientów bilans może być mieszany.
Polityka

Kto często używa kart bankowych, ten wie, że Polska to kraj kontrastów. Z jednej strony bardzo nowoczesny, gdzie już co druga karta ma funkcję zbliżeniową. Tej technologii używamy najczęściej w Europie, mimo powracających obaw o bezpieczeństwo. Polska to również raj dla wszystkich lubiących nowinki technologiczne, bo tylu różnych pomysłów na płatności mobilne, choćby z użyciem telefonu komórkowego, u naszych sąsiadów nie było.

Polityka 32.2013 (2919) z dnia 07.08.2013; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Cięcie kartą"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021