Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Druga, lepsza młodość

Dlaczego warto odnowić swój dom?

Polska zabiega o to, żeby w następnej unijnej perspektywie, czyli w latach 2014 –20, termomodernizacja domów zasilana była środkami UE. Polska zabiega o to, żeby w następnej unijnej perspektywie, czyli w latach 2014 –20, termomodernizacja domów zasilana była środkami UE. Włodzimierz Wasyluk / Reporter
Gruntowny remont domu to okazja do dużych zmian obniżających rachunki za ciepło, zwiększających komfort. Druga młodość budynku powinna być lepsza od pierwszej.
Dom w Henrykowie przed przebudową.R-Custom Dom w Henrykowie przed przebudową.

Dużych remontów nie zaczyna się jesienią, ale w tym roku każda pora jest dobra. Z końcem 2013 r. zlikwidowana zostanie popularna ulga, z której remontujący swoje domy i mieszkania korzystali od ośmiu lat. Zapowiada to ustawa o pomocy państwa w kupnie mieszkania młodym ludziom (czyli program MdM) uchwalona przez Sejm 27 września (zajmie się nią jeszcze Senat).

Istniejąca jeszcze ulga polega na zwrocie części VAT na materiały budowlane, czyli różnicy między stawkami 23 i 8 proc.

Polityka 41.2013 (2928) z dnia 08.10.2013; Poradnik; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Druga, lepsza młodość"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022