Rynek

Zima nie taka zła

Czy na wyciągu narciarskim można zarobić?

Nieczynny wyciąg narciarski w Czarnej Górze z lotu ptaka. Nieczynny wyciąg narciarski w Czarnej Górze z lotu ptaka. Michał Adamowski / Reporter
Ciepła zima nie wywołała fali bankructw ośrodków narciarskich. Większym problemem dla branży jest nieprzychylne prawo, ekolodzy i silna konkurencja za południową granicą.
Mimo przeszkód przedstawiciele zimowego biznesu dość optymistycznie patrzą w przyszłość.Grzegorz Momot/PAP Mimo przeszkód przedstawiciele zimowego biznesu dość optymistycznie patrzą w przyszłość.

Tomasz Wicherek ze stacji Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej relacjonuje: – Grudzień był rekordowy w pięcioletniej historii ośrodka. Najpierw popadało, potem naśnieżyliśmy i interes się kręci aż miło. Nie zaszkodziły nam nawet pogłoski, że na Podhale nie warto jechać z powodu rzekomej wiosny. Wiosna jest, ale w dolinach.

W utrzymaniu dobrych warunków pomaga północne nachylenie stoku, ale przede wszystkim zapobiegliwość. – Część okolicznej konkurencji patrzyła w niebo, a my sypaliśmy z armatek, nie oglądając się na koszty – dodaje Wicherek.

Polityka 10.2014 (2948) z dnia 04.03.2014; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Zima nie taka zła"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021